Decentralized Capital Avustralya’nın İlk Soğuk Hava Kasasını Oluşturuyor

Decentralized Capital Avustralya’nın İlk Soğuk Hava Kasasını Oluşturuyor

Paylaş
Decentralized Capital Avustralya’nın İlk Soğuk Hava Kasasını Oluşturuyor

Blockchain ve yatırım şirketi Decentralized Capital, Avustralya’nın dijital varlıklara yönelik ilk soğuk depolama kasasını piyasaya sürdüğünü açıkladı. Kasa, değerli metal firması Pallion Group’un bağlı kuruluşu olan Custodian Vaults ortaklığıyla oluşturuldu.

Decentralized Capital’ın kurucusu ve yöneticisi Stephen Moss’a göre, yeni kripto kasanın Avustralya’nın büyüyen dijital döviz depolama çözümleri pazarından faydalanması bekleniyor ve bu da Bitcoin‘in uzun vadeli bir varlık olduğuna işaret ediyor.

Büyük borsalarda yüksek profilli korsanlıktan sonra, yüz milyonlarca dolarlık zararla sonuçlanan endüstri oyuncuları, soğuk depolamaya artan bir ilgi uyandırdı, bu da özel anahtarların çevrimdışı ve internet hırsızlarından uzakta saklanması ihtiyacını ortaya çıkardı. Decentralized’in yeni kripto kasası, bu menfaatin avantajlarından faydalanmayı ve Avustralyalı’nın ilk sigortalı kripto kasası olarak pazarlamayı amaçlanmakta.

Australian Financial Review ile yapılan son röportajda konuşan Moss, endüstrinin güvenilir kripto saklama servislerine duyduğu ihtiyacı dile getirdi. Kripto endüstrisine ilişkin düşüncelerini ve firmasının çözdüğü problemi açıklayan Moss şunları söyledi:

“Bu, endüstrinin bir sonraki aşaması için bir çözümdür ve gerçek güvenlik sağlar. Bana göre, Bitcoin kabarcık olarak değil, pim olarak hatırlanacaktır. Bitcoin’in kısa vadeli geleceği tartışılabilir olsa da, blockchain ve faydaları tartışılmazdır. ”

Soğuk depolama, kripto cüzdanlarını depolamak için USB sürücüleri gibi bilgisayar çevre birimi depolama aygıtlarını kullanan çok sayıda kripto tutucusu tarafından kullanıldığı için aslında yeni bir kavram değildir. Bununla birlikte, bu tür cihazlar, internete bağlandıkları zaman bilgisayar korsanlarına karşı hassas kalabilirler ve hatta çevrimdışı olduğunda, fiziksel bir hırsızlık riski de vardır.

Moss’a göre, yeni Merkezi Olmayan Gözetim Servisi, CCTV izleme, fiziksel gözetleme, biyometrik kimlik, PIN kodları, alarm sistemleri ve yangın kontrol sistemleri gibi güvenlik önlemlerinin bir kombinasyonunu kullanarak kullanıcılarına kripto fonlarına doğrudan erişim sağlıyor.

Hizmet, yüksek net değere sahip bireyleri, kurumsal yatırımcıları, kripto borsalarını ve ICO ihraççılarını hedefleyerek, güvenli bir şekilde içe ve dışa doğru kripto-para transferlerine izin vermek için şirket içi özel WiFi odası ile birlikte son derece soğuk hava depolamanın tüm avantajlarını sunar. Tüm savunmaların yıkıcı bir başarısızlığı durumunda, tüm dijital varlık sahipleri de sigortalıdır.

Daha önce, Bitcoin şirketi Xapo’nun uydular, “derin” soğuk hava deposu ve beş kıtaya yayılmış askeri sınıf sığınakları gibi bir dizi zorlu soğuk depolama güvenlik çözümü kullandığını görmüştük.

Büyüme istatistiklerini gördükten sonra, Custodian’ın ana şirketi Pallion, büyüyen kripto pazarına girmeye çalışıyor. Yönetmen Janie Simpson, “Geleneksel olarak değerli metaller ve diğer varlıkları depolayan müşteriler için güvenli kasa hizmetleri sunarken, kripto para biriminin depolanması için çözümler arayan müşterilerden giderek daha fazla ilgi görüyoruz” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap