Decentraland’de Beklenen Metaverse Haftası Başladı: 70 Dev Şirket Var!

Decentraland’de Beklenen Metaverse Haftası Başladı: 70 Dev Şirket Var!

Paylaş
BTC Piyasası: Decentraland’de Beklenen Metaverse Haftası Başladı: 70 Dev Şirket Var!

Decentraland, Metaverse Moda Haftası’nı başlattı. Blockchain tabanlı sanal dünyada yüksek kaliteli tasarımcılar ve giyilebilir ürün satıcılarının bir araya gelmesiyle non fungible token (NFT) koleksiyonları sergileniyor. Bu sırada, Decentraland’in MANA tokenı stabil kaldı. İşte detaylar…

Decentraland, moda haftasına ev sahipliği yapıyor

Estée Lauder, Tommy Hilfiger, Dolce & Gabbana ve Forever 21 gibi markaların tümü sanal moda etkinliğine katılıyor. Birçoğu, NFT prömiyerinden önce bir önleyici marka koruma stratejisi olarak metaverse’te telif haklarını ayarlamak için haftalar harcadı. Decentraland’ın kreatif direktörü Sam Hamilton, dijital ürünlerin ve metaverse alışveriş deneyimlerinin yükselişiyle birlikte insanların kendilerini ifade edebilecekleri bir alan sağlamayı ve avatarlarındaki giyilebilir ürünler aracılığıyla kendi benlik anlayışlarını genişletmeyi hedefliyor.

BTC Piyasası: Decentraland’de Beklenen Metaverse Haftası Başladı: 70 Dev Şirket Var! 1

Hamilton, “Metaverse’te insanların çok daha ekstra olduğunu görüyorum. Etkinlik sonucunda İnsanlar NFT’ler için gerçekten harika bir kullanım örneği görecekler,” ifadelerini kullandı. Decentraland’in “Fashion District” isimli bölümünde yer alan moda haftası, 27 Mart’a kadar devam edecek. Galeriler ve gösterilerin yanı sıra dijital giyilebilir ürünler satın alabileceğiniz yerler var.

MANA fiyatı stabil kaldı

Hamilton, NFT platformlarının da devreye girdiğini söyledi. NFT pazar yeri Rarible, Rarible Street adlı bir mağazaya ev sahipliği yapacak. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz Haziran ayında bir metaverse alışveriş merkezi oluşturmak için bir arsa satın alan Boson Protocol, markaların giyilebilir ürünlerini satmaları için bir mağaza bulvarı inşa etti. Hamilton’a göre bu, bazı markalar için araştırma ve geliştirme için bir fırsat; diğerleri için, metaverse kıyafetleri satarak kripto alanına girmek için bir fırsat.

BTC Piyasası: Decentraland’de Beklenen Metaverse Haftası Başladı: 70 Dev Şirket Var! 2

Bu sırada, Decentraland’de kullanılan MANA tokenı gün içerisinde 2.70 dolara kadar yükselse de yazım sırasında 2.66 dolarda kalmış görünüyor. MANA, non fungible, yani değiştirilemez ERC-721 LAND tokenlarını almak için yakılması gereken bir ERC-20 tokenıdır. MANA tokenları, Decentraland pazarında bir dizi avatar, giyilebilir cihaz, isim ve daha fazlasını ödemek için de kullanılabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap