Decentraland ve SAND’den Dev Haberler: İştirak ve Büyük Yatırım!

Decentraland ve SAND’den Dev Haberler: İştirak ve Büyük Yatırım!

Paylaş
BTC Piyasası: Decentraland ve SAND’den Dev Haberler: İştirak ve Büyük Yatırım!

İki popüler metaverse projesi olan Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND), yeni haberlerle gündeme oturmaya devam ediyor. 2021’in son aylarında Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi ve metaverse alanına odaklanacağını söylemesiyle öne çıkan bu projeler, son zamanlarda büyük bir ortaklığa ve yatırıma konu oldu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Decentraland platformunda büyük satış gerçekleşti

Metaverse, merkezi olmayan finans (DeFi), NFT’ler ve Web3 kripto paralara yatırım yapan halka açık bir şirket olan Tokens.com, yan kuruluşu Metaverse Group’un Decentraland’da üç yeni parsel satın aldığını paylaştı. Metaverse Group, NFT tabanlı Metaverse gayrimenkul şirketidir. Satın alımda dikkate alınan hususun Metaverse Group’un özsermayesi olduğu belirtilirken sanal arazinin satıcısı JMD Capital oldu.  

BTC Piyasası: Decentraland ve SAND’den Dev Haberler: İştirak ve Büyük Yatırım! 1

Edinilen sanal arazi, Decentraland’de inşa edilmiş sanal bir Çin kültür şehri olan Dragon City’nin yanında bulunan stratejik bir arsa olan The Gen Estate olarak adlandırılıyor. Bu işlemdeki arazilerin toplam değeri, fiziksel olarak yaklaşık 25.000 metrekareye eşdeğer. Tam olarak açıklanmasa da 200.000 doları aşan bir fiyat ödediği tahmin edilen Metaverse Group araziyi geliştirmeyi ve kiracılara kiralamayı planlıyor.

The Sandbox, Ubisoft ile ortaklık kurdu

8 Şubat’ta Animoca Brands’in yan kuruluşu ve merkezi olmayan oyun sanal dünyası projesi The Sandbox, şirketin Fransız video oyun şirketi Ubisoft ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Şirketten yapılan bir duyuruya göre, Ubisoft ve Rabbids, The Sandbox’a geliyor. Şirkete göre, Ubisoft sanal metaverse’de kendi arazisine sahip olacak ve söz konusu dünya, Rabbids karakterlerinin üç boyutlu versiyonlarını sunarak başlayacak. Oyun devi Ubisoft, Assassin’s Creed, Far Cry, Tom Clancy’s, Prince of Persia, Rabbids ve Rayman gibi multimedya serileriyle tanınıyor.

BTC Piyasası: Decentraland ve SAND’den Dev Haberler: İştirak ve Büyük Yatırım! 2

The Sandbox, projenin “Ubisoft oyun IP öğelerini The Sandbox metaverse’üne tanıtmak için Ubisoft ile stratejik olarak ortaklık kurduğunu” söylüyor. Başlangıç için Ubisoft, Rayman serisiyle ortaya çıkan bir spin-off video oyunu olan Rabbids franchise’ından karakterler getiriyor. Bu durum, Ubisoft’un ilk metaverse hamlesi olarak tarihe geçti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap