Decentraland, The Sandbox ve AXS İddiası: Neler Öngörülüyor?

Decentraland, The Sandbox ve AXS İddiası: Neler Öngörülüyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Decentraland, The Sandbox ve AXS İddiası: Neler Öngörülüyor?

Metaverse, kriptolar içinde bir alt kategori. Kripto yorumcusu Ankist Sethi’ye göre Decentraland, Axie Infinity ve The Sandbox en iyi 3 metaverse kriptosu konumunda. NFT’ler dahil oyun içi dijital varlıklar, metaverse projelerinde önemli bir cazibe merkezlerini oluşturuyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Decentraland, The Sandbox ve AXS İddiası: Neler Öngörülüyor? 1

AXS tahminleri

Ukrayna krizi muhtemelen kripto para birimi dünyasına bir darbe indiriyor. Metaverse kriptoları, bu çalkantılı zamanlarda yatırımcıların radarlarında olabilecek bir alt kategori gibi görünüyor. İşte, kripto yorumcusu Ankist Sethi’ye göre önümüzdeki aylarda yakından izlenecek en iyi üç metaverse kriptosu.

1. Axie Infinity (AXS). Axie Infinity, en popüler blockchain oyunlarından biridir. Axie Infinity şimdiye kadar diğerlerine göre liderliğini korumayı başardı. Oyun, aynı zamanda, değiştirilemez belirteç (NFT) temelleriyle birlikte geliyor. Oyun ayrıca yerel bir AXS tokenine sahip. Bu, Axie Infinity’yi ilginç kılıyor, çünkü kullanıcılar yalnızca AXS kripto varlıklarını takas edemezler, aynı zamanda Axie NFT’lerinin fiyatı yükselirse de kazanç elde edebilirler. Yazı yazarken, Axie Infinity’nin 2,6 milyar ABD dolarını aşan piyasa değeri, onu CoinMarketCap listesindeki en iyi 50 kriptodan biri yaptı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Decentraland, The Sandbox ve AXS İddiası: Neler Öngörülüyor? 2

Decentraland tahminleri

2. Decentraland (MANA). Son zamanlarda, JPMorgan’ın Decentraland meta evreninde bir salon açtığı haberlerde yer aldı. Bu, Samsung’un bir dijital mağaza kurması ve hatta Decentraland’da metaverse büyükelçiliğini açan bir ülke ile gerçekleşti. Decentraland’ın Ethereum blockchain destekli sanal gerçeklik dünyası cazibe kazanıyor. MANA, yazarken, tüm metaverse tokenleri arasında en yüksek olan 4 milyar ABD dolarının üzerinde bir piyasa değerine sahipti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Decentraland, The Sandbox ve AXS İddiası: Neler Öngörülüyor? 3

3. Sandbox (SAND). Adidas The Sandbox’ın kurgusal dünyasını seçti. Sandbox ayrıca SoftBank’tan fon aldı. Metaverse, kullanıcıların çeşitli dijital varlıklar oluşturmasına ve işlem yapmasına olanak tanır, bu da onu tıpkı yukarıdaki ikisi gibi bir “oynayarak kazan” kripto para birimi projesi haline getirir. Sandbox, yaklaşık 2,9 milyar ABD doları tutarında bir piyasa değerine sahip. Aynı zamanda en iyi 50 kripto varlığı arasında yer alıyor ancak SAND tokeninin değeri bu yıl şimdiye kadar düştü. Markaların metaverseye ilgisi devam ederse ve The Sandbox, dijital mağazalarını oluşturmalarına yardımcı olmak için bu markalarla iş birliği yaparsa, analiste göre, SAND tokeni değer kazanabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap