Decentraland, Blockchain Tabanlı Oyun Girişimlerine 5 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Decentraland, Blockchain Tabanlı Oyun Girişimlerine 5 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Paylaş
Decentraland, Blockchain Tabanlı Oyun Girişimlerine 5 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Decentraland, Ethereum ağında merkezi olmayan bir kullanıcı sanal dünyası olan Decentraland platformunda inşa edilen blockchain oyun projelerini finanse etmek için 5 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Bu amaçla, oyun geliştiricilerinin Decentraland üzerine inşa edilebilecek blockchain oyunları ve interaktif deneyimler için teklif sunabilecekleri Genesis İçerik Programı oluşturuldu.

Son zamanlarda bir dergide yayınlanan habere göre şirket, daha ​​büyük ve daha iddialı projeleri memnuniyetle karşılamayı planladığını açıkladı. Platform yeni programın, en iyi başvuru sahipleri arasında paylaşılacak proje finansmanında 5 milyon dolara ek olarak “merkezi olmayan çevrimiçi oyunlarda yenilik ve büyümeyi” teşvik edeceğini söyledi.

Böylece, Decentraland platformu ile oyun geliştiricilerine blok ağ tabanlı oyunlar aracılığıyla “sanal deneyimler” tasarlamak için yeni ve keşfedilmemiş bir fırsat sunuldu. Geliştiriciler, bu deneyimleri platforma aktarırken, aynı zamanda bu oyunları coinlerle yönetebilecekler.

Decentraland’daki bu blockchain oyunlarını oluşturmak için geliştiriciler oyunlarını düzenledikleri LAND’ı kontrol etmek zorunda. Bir LAND, Decentraland Marketplace üzerinden satın alınabilecek bir alan gibi düşünülebilir. Oyun geliştiricileri, oyunlarının her bir oyunun sınırlı olduğu “oyun alanı” olarak LAND’larının “satın aldıkları sınırlar içine sığması” için geliştirmeliler. Platform, sanal şehir içinde uzaktan erişilebilen oyunlara yer açarken, geliştiriciler oyunların tutulması ve çalıştırılması için bir LAND alanına ihtiyaç duyacaktır.

Decentraland, dağıtılmış alan olduğu için platformda yapılan oyunlarda çeşitliliğin teşvik edileceğine inanıyor. Merkezi mülkiyete sahip geleneksel MMO oyunlarından veya VR platformlarından farklı olarak, Decentraland birden fazla alanda barındırılabilecek dağıtılmış oyunlar oluşturmak için ortak ve “açık kaynak kodlu bir merkez” sunuyor. Sanal gerçeklik şirketi, Google’ın “düşük poli-estetiği teşvik etmek” konusundaki ilerleyişini takip ederek “web-first” yaklaşımını benimsiyor. Bu, kullanılan cihazdan bağımsız olarak kullanıcılara yönelik deneyimi optimize edecek.

Decentraland, platformuna çok uygun olduğuna inandığı türlerin bir listesine sahip. Aynı zamanda bunlara, çöpçü avı, yağma sandığı oyunları, işçiliği ve daha fazlası da dahil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap