Death Cross’tan Kurtulan Bitcoin Yeniden Boğa Piyasasında

Death Cross’tan Kurtulan Bitcoin Yeniden Boğa Piyasasında

Paylaş
Death Cross’tan Kurtulan Bitcoin Yeniden Boğa Piyasasında

Kriptokoin – Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, analistler Bitcoin (BTC)’nin gerçekten bir boğa piyasasında olup olmadığını sorguluyorlar. 3 ay içinde, önde gelen kripto para birimi, 14 bin dolar seviyesinden neredeyse yüzde 50 düşüş yaşadı. Çoğu analist bu durumu Bitcoin’in bir ayı piyasasına döndüğü şeklinde yorumladı. Ancak, önemli bir teknik gösterge, kripto para piyasasının yükseliş aşamasında kaldığını gösteriyor.

Kripto para birimi alım satım işlemlerini hiç takip ettiyseniz, Twitter ve TradingView’de sürekli olarak “altın haç (death cross)” ve “ölüm / ayı çaprazı” terimlerini görmüş olabilirsiniz. Bazı referanslar için, teknik analizde altın ve ölüm haçları, ortalamaların (MA) bir trendin işaretini vermek üzere birbirini geçtiği zamanları ifade eder; Altın haç, uzun vadeli MA’ların üstünden geçen kısa vadeli MA’ları görür ve ölüm, diğer tarafa geçer.

Boğa Eğilimi

Twitter’da popüler bir yatırımcı olan Byzantine General’in yakın tarihli bir analizine göre, 50 günlük üssel hareketli ortalamanın ve 200 günlük üssel hareketli ortalamanın bir ayı çaprazını geride bıraktığı ifade ediliyor. Bu, Bitcoin’in uzun vadeli bir boğa eğiliminde kalacağını, çünkü bu iki hareketli ortalamaların altın ve çapraz ölümlerinin uzun süredir makro eğilimlerin göstergesi olduğunu göstermekte.

Bu boğayı ima eden tek gösterge değil. Trader ve CoinTelegraph yazarı FilbFilb, Kasım ayının sonunda veya Aralık ayının başında, 50 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalamaların, Bitcoin pazarı için diğerlerinin çok daha önemli olduğunu iddia ettiği “altın haçı (golden cross)” göreceği sonucuna ulaşmıştı.

Crypto Thies, Bitcoin 7 bin 300 dolara düştüğünde, 0.618 Fibonacci geri çekilme hareketinin 3 bin dolardan 14 bin dolar seviyesine geldiğini ve bunun da iki haftalık hacim ağırlıklı hareketli ortalama ile korele olduğunu gözlemledi. 2019 yazında yaşanan konsolidasyonun, büyük dirençleri destek seviyelerine çevirmesiyle Bitcoin tarafından işaretlendiğini ve bu durumun önümüzdeki haftalarda yükselişin tersine dönmesinin ve ardından devam etmenin muhtemel olduğunu ima ettiğini vurguluyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap