Danışmanlık Devi: Artık Boğa Tablosu Çizen Altcoin Bu!

Danışmanlık Devi: Artık Boğa Tablosu Çizen Altcoin Bu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Artık Boğa Tablosu Çizen Altcoin Bu!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere danışmanlık devi şirketten gelen yeni tahliller, birçok yatırımcıyı heyecanlandırıyor. Bilhassa altcoin piyasasına yönelik yaptığı yorumlarla dikkat çeken dev şirket Motley Fool, başkan altcoin Ethereum (ETH) için bir boğa senaryosu öne sürdü! İşte detaylar…

Danışmanlık devi Motley Fool açıkladı: Ethereum yakın vakitte yükselişe geçebilir!

Bildiğiniz üzere 2023 yılında Ethereum (ETH) en âlâ performans gösteren kriptolardan biri oldu. Yıl boyunca yüzde 57 artış gösteren Ethereum, şu anda 1.900 dolar civarında bir fiyattan süreç görüyor. Daha da uygunu, Ethereum kısa mühlet evvel The Merge’den sonraki birinci büyük teknolojik yükseltmesini tamamladı ve gelecekteki büyüme için âlâ konumlanmış görünüyor. Pekala ETH için sırada ne var?

Motley Fool uzmanları, Ethereum TVL düzeyine dikkat çekti!

Dev şirkete nazaran dikkate alınması gereken birinci ölçüt, genel blockchain faaliyetinin tanınan bir göstergesi olan Toplam Kilitli Değer’dir (TVL). Akıllı mukavelelere ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerine yatırılan kripto varlıkların toplam kıymetini ölçer. Ethereum bu hususta hayal kırıklığına uğratmıyor. TVL’yi vakit içinde izleyen DeFi Llama’nın en son bilgilerine nazaran, Ethereum blockchain alanında baskın piyasa başkanı olmaya devam ediyor. Ethereum yaklaşık 29 milyar dolarlık TVL ile 1. sırada yer alıyor. Bir sonraki en yakın rakibi ise yalnızca 5,4 milyar dolarlık TVL ile Tron (TRX). Genel olarak Ethereum, blockchain dünyasındaki tüm TVL’nin yaklaşık yüzde 59’unu oluşturuyor. Bu gerçek bir piyasa devinin işaretidir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Artık Boğa Tablosu Çizen Altcoin Bu! 1

Dev şirkete nazaran TVL sayısına indiğinizde bile işler düzgün görünüyor. Örneğin, DeFi Llama TVL datalarının bir vakit serisini sunuyor, bu nedenle Eylül ayındaki The Merge’den bu yana işlerin nasıl gittiğini görmek mümkün. Yedi ay evvel Ethereum, blockchain TVL’sinde yüzde 56’lık bir hisseye sahipti, yani pazar hissesi yüzdesi o vakitten bu yana aslında biraz arttı. Bu uzmanlara nazaran, Ethereum’un The Merge’den bu yana hiç yavaşlamadığına dair yeterli bir işaret.

Ethereum Staking piyasa değeri

Dikkate alınması gereken bir sonraki ölçüt, muhakkak bir kriptonun ne kadarının stake edildiğini ölçen staking piyasa bedelidir. Uzmanlara nazaran Ethereum için bu değerli bir konudur zira The Merge büsbütün bir Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçişle ilgiliydi. Uzmanlara nazaran, Staking piyasa kıymetinin yanı sıra staking ile ilgili öbür çevresel ölçütleri tahlil ederek bu geçişin ne kadar uygun gittiğini ölçmek mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Artık Boğa Tablosu Çizen Altcoin Bu! 2

Şu anda Ethereum’un staking piyasa bedeli 34,3 milyar dolardır ve tüm blockchainler ortasında 1. sırada yer almaktadır. Bir sonraki en yakın rakip ise 9,4 milyar dolarla Cardano (ADA). Buradaki tek dezavantaj, stake piyasa bedelini genel piyasa bedeliyle karşılaştıran stake oranının Ethereum için yalnızca yüzde 14,9 ile nispeten düşük kalmasıdır. Karşılaştırma yapmak gerekirse Cardano’nun stake oranı yüzde 65’tir.

Bununla birlikte uzmanlara nazaran, Ethereum’u iki nedenden dolayı yükselişe geçebilir. Birincisi, stake etme Ethereum’da resmi olarak sadece The Merge’in gerçekleştiği Eylül ayından beri var. Öbür blockchainlerde ise staking yıllardır mevcut. Örneğin Cardano’da 2017’den beri staking mevcut. İkinci olarak, Ethereum’un Mart ayındaki yeni güncellemesinin tüm gayesi, The Merge tarafından çözülmeden bırakılan değerli bir sorunu ele alarak staking’i kullanıcılar için daha cazip hale getirmekti. Münasebetiyle, yükseltme tamamlanana kadar kimse Ethereum’un staking sayılarının kıymetli ölçüde uygunlaşmasını beklemiyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Artık Boğa Tablosu Çizen Altcoin Bu! 3

Ve tüm göstergelere nazaran, stake etme Mart ayından bu yana Ethereum için büyük bir muvaffakiyet oldu. Stake etme ile ilgili teknoloji güncellemesi tamamlanır tamamlanmaz, kurumsal yatırımcılar Ethereum’a 1 milyar doların üzerinde stake etmek için sıraya girdiler. Uzmanlar, Ethereum’un yeni ve muazzam stake faaliyeti akışı göz önüne alındığında, blockchain’in stake piyasa bedelinin önümüzdeki aylarda yükselmesini bekliyor.

Peki, önder altcoin Ethereum için sırada ne var?

Uzmanlara nazaran genel olarak, sayılar Ethereum için olumlu bir tablo çiziyor üzere görünüyor. TVL’ye nazaran, Ethereum baskın layer-1 blockchain projesi olmaya devam ediyor. Staking piyasa kıymetine nazaran, Ethereum proof-of-stake geçişinde eksiksiz bir iş çıkarıyor. Bütün bunları göz önüne alan uzmanlara nazaran, Ethereum’un The Merge’den sonra hiç yükselmediği görülüyor. Bu yüzden yakın vakitte Motley Fool uzmanları, Ethereum için bir yükseliş öngörüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap