Danimarka AB Blockchain Ortaklığı’na Katılıyor

Danimarka AB Blockchain Ortaklığı’na Katılıyor

Paylaş
Danimarka AB Blockchain Ortaklığı’na Katılıyor

Finans Watch gazetesinin 4 Haziran tarihli haberine göre, Danimarka, pan-AB blok zinciri standartlarını ve çözümlerini destekleyen toplam 24 Avrupa Birliği üyesi ülkeye katılmak üzere bir deklarasyon imzaladı.

AB blok zinciri ortaklığı, Avrupa Komisyonu’nun Dijital Gününün bir parçası olarak, üye devletler arasında blok zincir tekniğini geliştirmek için işbirliğini geliştirmek amacıyla 10 Nisan’da kuruldu.

Danimarka Sanayi, Ticaret ve Mali İşler Bakanı Brian Mikkelsen, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Danimarka’nın “dünyadaki ilk ülke, Danimarka gemi siciline gemileri kaydetmek için blockchain teknolojisini kullanmak” olacağını söyledi ve ekledi:

“Blockchain sınırların ötesine geçiyor ve gelecekteki yasal standartların ve çözümlerin sağlanması için ortak bir Avrupa işbirliği hayati önem taşıyor. Bu yüzden bu deklarasyonu imzaladığımızdan çok memnunum.”

Mikkelson ayrıca, hükümetin “kutunun dışında” Bozukluk Konseyinin iş sektörü için blockchain kullanımını araştırdığını da belirtti.

Dün, 4 Haziran’da, Abu Dhabi Limanlarının bir yan kuruluşu, nakliye ve lojistik endüstrisindeki verimliliği artırmak için bir blockchain çözümü de duyurdu. Mayıs ayı başlarında FedEx’in CEO’su küresel tedarik zincirleri için “sonraki sınır” olarak blockchain’e atıfta bulundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap