CZ: “Kripto Para Birimleri Her Yerde Olacak!”

CZ: “Kripto Para Birimleri Her Yerde Olacak!”

Paylaş
CZ: “Kripto Para Birimleri Her Yerde Olacak!”

Binance’in CEO’suna gör, kripto para birimi teknolojisi, Uber kullanımı da dahil olmak üzere önümüzdeki on yıl boyunca günlük yaşamın bir parçası olacak.

Kriptolar Her Yerde Olacak

Özellikle son birkaç yıldır kripto para alanındaki gelişmeler, 1990’ların başındaki intertnetin gösterdiği gelişmelere benzetiliyor. Örneğin 1990’ların başında kimsenin e-posta adresi yoktu, çünkü kimse nasıl kullanılacağını bilmiyordu ve haberleşme eski usül yöntemlerle sağlanıyordu. Ancak günümüzde neredeyse yedin yetmişe herkesin bir e-posta adresi var ve çoğu kayıt işlemi bu adresler üzerinden gerçekleşiyor.

Kripto para birimleri de günümüzde bununla benzerlik gösteriyor. Şu an için kripto paraların nasıl kullanılacağını bile kişi sayısı çok çok az. Aynı zamanda kripto para birimlerinin ne anlama geldiğini tam anlamıyla bile kişi de çok az…

Binance CEO’su Changpeng Zhao 2020 yılı ile ilgili yaptığı son açıklamalarda gelecekte kripto para birimlerinin her yerde olacağını dile getirdi.

Zhao ilk olarak 2019 yılının bir evin temeli gibi kripto para birimlerinin temelini attığını ifade etti. 2019 yılının çok zor geçtiğini ifade eden Zhao, bu sebeple gelecek yıllar için bir temel olacağını dile getiriyor.

Öte yandan Zhao konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

2030’a kadar Blockchain ve kripto paralar hala aramızda olacak, her yerde olacaklar. Kripto paralar Uber’in kendi kendini süren versiyonlarını ödemek için kullanılacak. Kripto paralar bir şeyler satın almanızı ve dronlar aracılığıyla size teslim edilmesini sağlamak için de kullanılacak.

Dünyanın Geleceği

Zhao’nun özellikle gelecekte gerçekleşmesi beklenen gelişmeler yoluyla kripto para beklentilerini dile getirmesi bu teknolojik gelişmelerin el ele ilerleyeceğini gösteriyor. Dolayısıyla teknolojik gelişmeler bir yandan insanların hayatını kolaylaştırırken bir yandan da finansal sistemi daha kullanışlı hale getirecek…

Bunların yanında Uber de bir dijital para birimi piyasaya süreceğini geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: Bitcoinist

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap