CyberConnect V3: Web3 için yeni ve çok zincirli bir gelecek

CyberConnect V3: Web3 için yeni ve çok zincirli bir gelecek

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CyberConnect V3: Web3 için yeni ve çok zincirli bir gelecek

CyberConnect V3, web3 toplumsal ağını yeni, çok zincirli bir geleceğe taşımak için CyberConnect toplumsal ağ protokolüne yapılan bir dizi güçlü yükseltmedir. Web3 toplumsal dApp’leri için hiper ölçeklenebilirliğin bir sonraki kademesini güçlendirecek ve kullanıcılara web2’ye aşina hissettiren bir toplumsal ağ tecrübesi sunacak.

Önümüzdeki haftalarda, CyberVoyage isimli Link3 ile özel bir lansman kampanyası aracılığıyla yükseltilmiş CyberConnect toplumsal ağını birden fazla L1 ve L2 blok zinciri ağına resmi olarak sunacağız. Tüm ekosistemlerdeki web3 takımlarını bize katılmaya davet ediyoruz. Daha fazla detay yakında paylaşılacaktır.

Bu gönderiyi toplayın ve CyberConnect’e yapılan bu muazzam yükseltmeyi anmak ve web3 social’ı yeni, çok zincirli geleceğine taşımak için hudutlu sayıda erken destekçi avantajının kilidini açın. Avantajlarla ilgili daha fazla detay, CyberVoyage hakkında daha fazla bilgi ile birlikte önümüzdeki hafta duyurulacak. Web3 social’ın asıl maksadı, kimlik, içerik ve toplumsal bilgi sahipliğini kullanıcılara geri vererek dijital bir rönesans yaratmaktır.

CyberConnect’in ardındaki takımımız, internetteki toplumsal ağları merkezsizleştirme gayesinden esinlenerek, yeni web3 toplumsal ilkelleri geliştirmenin, kullanıcıları dijital toplumsal kimliklerinin potansiyelini en üst seviyeye çıkarma konusunda güçlendirmenin ve geliştiricilerin yenilikçi toplumsal eserlerini önyükleme yapmalarını sağlamanın öncüsü olmuştur.

Geçtiğimiz yıl boyunca CyberConnect V2’yi geliştirip genişletirken, bir bölüm olarak bulunduğumuz nokta ile web3 social’ı dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcıya ulaştırarak asıl gayesi sahiden gerçekleştirmek ortasında yatan zorlukları anlamak için çok bedelli dersler aldık.

Ekibimizin web3 social’ın bir sonraki evresi olan hiper ölçeklenebilirlik ve tanıdık hissettiren bir toplumsal ağ tecrübesine giden yolu açmak için yaptığı atılımları paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. CyberConnect V3’ü sizlere sunmaktan onur duyuyoruz – web3 social’ı yeni, çok zincirli bir geleceğe taşımak için CyberConnect toplumsal ağ protokolünde bir dizi güçlü yükseltme.

Şimdiye Kadarki Yolculuğumuz

CyberConnect, kullanıcıları kimliklerinin, içeriklerinin ve toplumsal datalarının sahipliğiyle güçlendirmek için blok zinciri teknolojisinden yararlanıyor. Bunu yaparken, hem kullanıcıların hem de geliştiricilerin birlikte çalışabilir, sansüre güçlü ve merkezi olmayan bir dizi heyecan verici yeni toplumsal ağ prensibini deneyimlemelerini sağlıyoruz.

Geçen yıl Ağustos ayında CyberConnect V2’yi tanıttığımızda, web3 toplumsal uygulamaları için hibrit (EVM + Arweave) bir ölçeklendirme mimarisi kullanan özgün CyberConnect toplumsal ağ protokolüne temel bir yükseltme ekledik. Bu ölçeklendirme tahlili, CyberConnect ekosistemindeki dApp’lerin 1,6 milyondan fazla profil kaydını çekmesini ve BNB Chain ve Polygon üzere Ethereum Mainnet dışındaki ağlarda yeni içerik tokenleştirme ilkellerini etkinleştirmesini sağladı. Bu hibrit tahlili kullanarak, dApp’ler kullanıcıların profil, içerik ve koleksiyonlar üzere yüksek ünite pahalı toplumsal datalarını zincir üzerinde depolarken, geri kalanı için Arweave üzere merkezi olmayan depolama sistemlerini kullanabilir. Bu kıymetli tasarım uygulaması, web3 toplumsal dApp’lerinin hudutlu blok alanı ile kısıtlanmadan çeşitli kullanım durumlarını desteklemesini sağlar.

Son 11 ayda, bu yükseltmeler CyberConnect protokolünde 14,7 milyon zincir içi süreç gerçekleştirmek için 1,3 milyondan fazla eşsiz cüzdanın etkileşime girmesine yardımcı oldu. Link3, Phaver, ReadOn vb. dahil olmak üzere güçlü toplumsal dApp ekosistemimizde 2,5 milyon takip aksiyonu, 5,8 milyon beğeni ve 10,5 milyondan fazla NFT’ye ek olarak 1,6 milyondan fazla eşsiz içerik oluşturuldu. Kendini işine adamış kullanıcı ve geliştirici topluluğumuz sayesinde, son birkaç aydaki iştirakleri CyberConnect’i tüm ağlar ve kategoriler ortasında DappRadar’da birinci 10’a yükseltti.

CyberConnect V2 ayrıyeten W3ST (web3 status token, batı olarak söylem edilir) ile web3’te ruha bağlı tokenler için taban hazırladı ve CoinMarketCap, PoolTogether, Maverick vb. dahil olmak üzere 2.400’den fazla kuruluşun en ilgili ve sadık destekçilerini bu topluluklara iştirakin ispatı olarak tanımasını ve ödüllendirmesini sağladı.

Esnek Bir Web3 Toplumsal Ağının İçinde

Halka açık olarak inşa ettiğimiz için, karşılaştığımız zorluklar çok uzaklardan görülebiliyor. Bu tıpkı vakitte halka açık bir halde öğrenmemize ve web3 toplumsal kullanıcılarının ve geliştiricilerinin taleplerini karşılamak için CyberConnect protokolünü gerçek vakitli olarak yinelememize yardımcı oldu.

CyberConnect V2 Ethereum Mainnet, BNB Chain ve Polygon’da kullanılıyor olsa da, kullanıcı kimliğinin parçalanma riski nedeniyle birden fazla zincirde birebir anda çalışmak mümkün değil. Bunun da ötesinde, bir kullanıcı olarak blok zinciri ağları ortasında geçiş yapmak hala hayli karmaşık. Unutmamak gerekir ki, bir biçimde ilerleyip tecrübeli bir web3 kullanıcısı olsalar bile, her bir blok zinciri için bir fiat rampası, CEX yahut bir köprü aracılığıyla mahallî tokenlar edinmeleri gerekir!

Bu zorlukları göz önünde bulundurarak, çizim tahtasına geri döndük ve merkezi olmayan toplumsal ağ protokollerinin birinci prensipleriyle yine meşgul olduk.

Dirençli bir web3 toplumsal ağ protokolü:

bir kullanıcının bütünsel kimliğini korur;
çok zincirlidir;
ağ değiştirmenin karmaşıklıklarını soyutlar; ve
ölçeklenebilirdir.

Güncel Zorluklar

CyberConnect’i birden fazla zincire tanıtmanın temel zorluğu, bütünsel bir kimliği korumak için bir “kullanıcı kimliğinin” farklı fonksiyonlarını birbirinden ayırmaktır.

‘Kimlik’ sözü sıklıkla çok kullanılır lakin yaygın olarak yanlış anlaşılır. Birinci bakışta, bir kişiyi başkasından ayıran eşsiz bir tanımlayıcıdır. Bununla birlikte, toplumsal ağların ek bağlamında kimlik iki kıymetli fonksiyona hizmet eder: kimlik doğrulama ve yetkilendirme. Web2’de bir kullanıcı adı/e-posta ve parolanın bir kullanıcıyı ve hesabın sahipliğini doğrulamaya yardımcı olması üzere, bir web3 kimliği de birebir şeyi yapmak için özel bir anahtara/tohum sözüne ve kriptografik imzalara dayanır. Ayrıyeten, bir toplumsal kimlik kullanıcının toplumsal seyahatinin bir veritabanı üzeredir ve yarattığı ve etkileşimde bulunduğu içerik üzere değerli toplumsal olayları/eylemleri oluşturur. Web3’te, Kimliğin ayrıyeten kendisine bağlı eşsiz bir insan tarafından okunabilir tanımlayıcıya (abhi.cyber yahut abhir.eth) sahip olması gerekir. Son olarak, kullanıcıların görünen ismi, biyografisi ve avatarları üzere herkese açık bilgileri de tıpkı kimliğin bir kesimidir. Bunların hepsi bir web3 kimliğinin farklı bileşenleri olsa da, hepsinin çok farklı fonksiyonları ve özellikleri vardır.

CyberConnect V2 bunları her şeyi kapsayan, devredilemez bir ‘CyberProfile’ içinde birleştirdi. CyberProfile sahipleri profillerine ekli biyografi ve avatar üzere herkese açık bilgilerini değiştirebilseler de kimliklerini edindikten sonra kimlik doğrulama formüllerini (EOA cüzdanı) yahut kullanıcı adlarını/kullanıcı kollarını değiştiremiyorlardı.

Ancak, web2’de kullanıcı isminizi, e-postanızı yahut telefon numaranızı güncellemek üzere, web3’teki kullanıcılar da güvenliği artırmak için yahut orjinal kimlik bilgileri tehlikeye girdiğinde kimlik doğrulama kimliklerini değiştirebilmelidir. Yalnızca bu da değil, kullanıcılar toplumsal seyahatlerinin güçlü geçmişini kaybetmeden premium kullanıcı isimlerini değiştirme yahut takas etme esnekliğine de sahip olmalıdır.

Ne yazık ki bu, üstesinden gelinmesi çok daha güç bir zorluktur. Buna bir de modüler bir kimlik altyapısını birden fazla blok zinciri ağına genişletme zorluğunu eklerseniz, bu zorluğun karmaşıklığı katlanarak artar.

Neyse ki biz bir tahlil bulduk.

Web3 Social’ın Çok Zincirli Geleceği

CyberConnect V3, web3 toplumsal ağını yeni, çok zincirli bir geleceğe taşımak için CyberConnect toplumsal ağına yapılan bir dizi güçlü yükseltmeden oluşmaktadır. Bu yükseltme, web3 social dApp’leri için hiper ölçeklenebilirliğin bir sonraki kademesini güçlendirecek ve kullanıcılara web2’ye aşina hissettiren bir toplumsal ağ tecrübesi sunacak.

V3’ün üç temel bileşeni vardır: ERC-4337 uyumlu bir kimlik altyapısı olan CyberAccount; kullanıcıların içerik + toplumsal kontaklarını kaydetmek için sansüre sağlam bir veritabanı olan CyberGraph; ve CyberConnect’i dünyaya getirmek için gaz tasarruflu ve ölçeklenebilir bir ağ olan CyberNetwork.

CyberAccount

CyberAccount, bir kullanıcının kendi kendine hâkim dijital kimliğini toplu olarak temsil eden ve bunu içeriklerine ve toplumsal ilişkilerine bağlayan bir akıllı kontratlar paketidir. Bu web3 hesap altyapısı, her biri farklı bir maksada sahip 4 temel bileşenden oluşur:

Kimlik Doğrulama ve Yetkilendirme

CyberAccount, CyberConnect protokolünde kullanıcı kimlik doğrulama ve yetkilendirme için iş akışını tanımlamakla görevlendirilmiştir.

Her CyberAccount bir yahut daha fazla kriptografik anahtar çifti tarafından denetim edilir ve yönetilir, böylelikle bir kullanıcının hesabı ile web3 cüzdanı ortasında net bir ayrım yapılmasını sağlar. ZeroDev ile işbirliğimiz sayesinde, birkaç güçlü ilkel aracı güçlendirmek için yer hazırlayan bu kıymetli tasarım uygulamasını dahil ettik. Bu, kimlik/özel anahtar kaybı durumları için toplumsal kurtarmanın yanı sıra, tohum tabir idaresine gereksinim duymadan meselesiz ve tanıdık bir birinci iştirak tecrübesi için e-posta, toplumsal yahut telefonla oturum açma seçeneklerini de içeriyor.

CyberConnect’teki takımımız, kullanıcıların saklılık haklarını güçlendirmeye tutkuyla bağlıdır. Bu nedenle önümüzdeki aylarda CyberAccount’a sıfır bilgi delilleri ve kapalılık bilişim teknolojisini kullanan ek bir yükseltme sunacağız.

ERC-4337 Uyumlu

CyberAccount ERC-4337 uyumludur, yani son kullanıcılar için ağ değiştirme ve gaz ödemelerinin karmaşıklıklarını ortadan kaldırır. Web3 cüzdanlarının hantal kullanıcı tecrübesini iyileştirmemize ve kullanıcıların süreçleri için ödeme yapmak üzere üçüncü taraflarca tasarlanmış düzenekleri uygulamamıza imkan tanıyan şirket içi bir paketleyici ve ödeme yöneticisi tahlili dağıtmak için StackUp ile yakın bir formda çalıştık. Bu cins süreçler gazsız süreçler olarak da isimlendirilebilir ve son kullanıcı tecrübesini üst seviyeye çıkarmak için çok kıymetlidir. Bir paketleyici ve ödeme yöneticisi olmadan, kullanıcıların öbür bir blok zincirinden bir profil yahut içerikle her etkileşime girdiklerinde ağları manuel olarak değiştirmeleri ve süreçler için ödeme yapmak üzere hesaplarında blok zincirinin mahallî token’ını edinmeleri gerekir.

Paymaster, CyberConnect protokolünün, temel ağın yahut rastgele bir web3 dApp’inin kullanıcılar ismine süreçler için ödeme yapmasına imkan tanıyarak kitlesel kullanıcı iştiraki ve platform önyüklemesi için yesyeni bir mümkünlük seviyesi sunuyor.

CyberConnect’te kullanıcılar ayrıyeten gaz kredilerini kendi seçtikleri bir ağdan yükleyebilecek ve bu krediyi CyberAccount’un konuşlandırıldığı öteki rastgele bir zincirde kullanarak web3 toplumsal çoklu zincirini nitekim kullanabilecekler.

Ve evet, $CYBER sonunda protokol genelinde gaz jetonu olarak kullanılacak.

CyberID

Instagram yahut Twitter’daki kullanıcı isminiz üzere CyberID de CyberConnect toplumsal ağındaki hesabınız için eşsiz bir tanıtıcıyı temsil eden bir ERC-721 tokenıdır.

Çoğu ERC-721 tokenının bilakis, bir CyberID’yi kaydettirmek / basmak, kalıcı sahiplik manasına gelmez. CyberID, talebe dayalı yinelenen fiyat modeline nazaran çalışır. Tanıtıcınızın kaydını uzatmayı unutursanız, bir açık artırma sürecine bırakılır.

CyberConnect toplumsal ağının büyüme etabında, CyberID kayıt fiyatlarının bir kısmı CyberAccount’a gaz kredisi formunda $CYBER token olarak iade edilecektir.

Organizasyon Hesabı

Web3 social yalnızca kişisel kullanıcılar için değildir. Birebir vakitte grupların, kuruluşların ve markaların kitleleriyle ilişki kurmaları ve manalı, katkıya dayalı topluluklar oluşturmaları içindir. Yeni topluluklar oluşturmak ve keşfetmek için bir web3 toplumsal ağı olan Link3, kullanıcı aktifliğine nazaran CyberConnect içindeki en büyük dApp’tir. Topluluk idaresi muhtaçlıkları için blok zinciri ağlarındaki web3’e has gruplar tarafından sevilmektedir. CyberAccount’un potansiyelini bir adım öteye taşımak için, kuruluşların web3 toplumsal seyahatlerine başlamaları için güçlü ve yeni bir yol tasarladık. Tertip hesabı, multi-sig ve özelleştirilebilir erişim denetim kuralları üzere gelişmiş hesap idaresi özellikleri sağlayan özel bir CyberAccount tipidir.

Ayrıca, CyberConnect toplumsal ağ protokolü, rastgele bir üçüncü tarafın kuruluş hesabıyla bağlı harici hesapları (ör. Twitter, Discord) doğrulamasına imkan tanıyan sağlam bir doğrulama altyapısı sağlar.

CyberGraph

Web2’de toplumsal grafikler kullanıcılar, içerikleri ve ilgi alanları ortasındaki temasları temsil eder. Toplumsal ağ platformlarının dikkat çekmek ve kullanıcı etkileşimini artırmak için kullandığı değerli bir bilgi setidir. Lakin toplumsal grafikler, büyük teknoloji tarafından yaygın bir formda merkezileştirilmeleri nedeniyle son vakitlerde kullanıcılar ve geliştiriciler için daha fazla sınırlama haline geldi. Bir alternatif sunmak maksadıyla, internetteki yeni jenerasyon toplumsal ağ platformlarını güçlendirmek için merkezi olmayan, sansüre güçlü ve kullanıcıya ilişkin bir alternatif olan CyberGraph’ı tanıtıyoruz.

CyberGraph, kullanıcı kimliklerini (CyberAcconts) içeriklerine ve toplumsal irtibatlarına bağlayan ve bu güçlü toplumsal dataların birden fazla EVM uyumlu blok zincirine kaydedilmesini sağlayan bir dizi akıllı kontrattır. CyberGraph’ın eşsiz, özelleştirilebilir orta yazılım tasarımı sayesinde, kullanıcıların yüksek ünite bedelli toplumsal bilgilerini blok zinciri veritabanlarında depolamak, tokenleştirme yoluyla para kazanma da dahil olmak üzere birçok yeni toplumsal ağ ve topluluk oluşturma unsurunun kilidini açar.

İçerik

CyberAccount’a sahip her kullanıcı zati içerik oluşturucu yetenekleriyle donatılmıştır ve para kazanılabilir içerik yayınlayabilir. Gönderi, fotoğraf yahut görüntü üzere bir içerik modülü birinci olarak CyberConnect protokolündeki bir dApp üzerinde oluşturulduğunda, IPFS yahut Arweave üzere merkezi olmayan bir depolama sistemine yüklenir ve akabinde içeriğin URL’si ile içerik oluşturucunun hesabı ortasındaki ilişki CyberGraph akıllı mukavelesine kaydedilir. Bu merkezi olmayan hesaptan içeriğe ilişki, gerçek kullanıcı sahipliğini garanti altına almak ve merkezi denetimi rastgele bir platformdan kaldırmak için temeldir. Açık web üzerinde çevrimiçi bağlantının kolaylaştırılmasında kritik bir adım olan bu sistem, yozlaşmış/caydırıcı olmayan bir platformun içerik dağıtımını inhisarına almasını ve manipüle etmesini önler.

CyberGraph tıpkı vakitte yaratıcı iktisadın bir sonraki büyüme etabına taban hazırlayarak, sanatkarları ve yaratıcıları, içeriklerini koleksiyon haline getirerek hayranlarına/izleyicilerine yeni tecrübeler sunmaları için güçlendiriyor. Her bir koleksiyon, bir hayranın makul bir içerik kesimini yahut yaratıcıyı blok zincirinde kalıcı bir kayıtla desteklediğini gösterir. İçerik oluşturucular bu etkileşim bilgilerini kullanarak en eski ya da en çok etkileşimde bulunan destekçilerini belirleyebilir ve mükafatlarını ya da büyüme kampanyalarını buna nazaran düzenleyebilirler.

Ayrıca, bir kullanıcı CyberConnect toplumsal ağındaki bir içerik modülü hakkında her yorum yaptığında, akıllı mukavelede yepyeni içeriğe bir irtibat kurularak içeriğin egemenliği ve kaynağı sağlanır. Kullanıcılar ayrıyeten web2’de olduğu üzere gönderiler, fotoğraflar, görüntüler vb. paylaşarak özgün içeriği güçlendirebilir.

W3ST

CyberConnect V2’nin topluluk tarafından en çok sevilen özelliklerinden biri W3ST’dir (Web3 Status Token, West olarak söylem edilir). Bu, bir kullanıcının kendi topluluğundaki statüsünün dijital olarak doğrulanabilir bir göstergesi olarak hareket eden, zincir üzerinde veren referansına sahip, devredilemez bir NFT’dir. Kullanıcıların web3’te kabilelerini bulmaları için güçlü bir araçtır. Kuruluşlar W3ST’yi en bağlı ve sadık destekçilerini tanımak ve böylelikle topluluklarında dijital olarak doğrulanabilir, değişmez ve bağlamsal olarak manalı bir katkı temelli bedel sistemi oluşturmak için kullanırlar. W3ST tıpkı vakitte misal ilgi alanlarına, temaslara ve geçmiş tecrübelere sahip potansiyel üyelerin belirlenmesine yardımcı olduğu için toplulukların büyümesinde de tesirlidir.

W3ST’nin artık daha fazla gaz tasarrufu sağladığını ve daha da keşfedilebilir olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Her W3ST’nin kendine has ERC-721 mukavelesi yerine, kuruluşlar artık gazdan tasarruf etmek ve üyelerini NFT platformlarında daha âlâ keşfedilebilirlikle güçlendirmek için tekil bir ERC-1155 akıllı mukavelesi kullanacak.

Abonelik

Bağlantılar, çevrimiçi toplumsal ağları ören dokudur; içerik oluşturucular, içeriklerinden ve toplumsal sermayelerinden elde ettikleri ilgilerden ve arkadaşlıklardan para kazanabilmelidir. CyberConnect protokolünde abonelikler, içerik oluşturucuların topluluklarının kendi kendine para kazanmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır.

V3’te kullanıcılar, abonelikleri aktifleştirmek için abonelik mantıklarını evvelce tanımlanmış bir aylık fiyatla kurmalıdır. Kitleniz size abone olduğunda, en az bir aylık abonelik fiyatını evvelce ödemeleri gerekir. Abonelik ile içerik oluşturucular, yayınlamak için ödeme yaptıkları özel içeriklerinden kolay kolay para kazanabilirler.

Orta Yazılım

CyberGraph, özelleştirilmiş mantık için daha fazla tasarım alanı yaratmak gayesiyle bir orta yazılım mimarisi izler. Orta yazılımlar, toplumsal ağlardaki varsayılan davranışları genişletmek için bir aksiyon tetikleyicisinden evvel ve sonra çalışan tak ve çalıştır özel yürütme mantığı kodlarıdır.

CyberConnect, yaygın hesaplama modellerini genelleştirerek geliştiricilerin kullanması için bir orta yazılım deposu sağlar. Örneğin, dApp A’nın sırf BAYC sahiplerinin uygulamaya özel ContentNFT’lerini basabileceği şartını belirleyerek Bored Ape Yacht Club için bir toplumsal ağ oluşturmak istediğini ve dApp B’nin de RTFKT’nin CloneX sahipleri için birebir şeyi yapmak istediğini düşünün. Buradaki temel model birebirdir; tek fark kapılı ERC-721 mukavele adresidir.

Geliştirici topluluğunu bu depoya katkıda bulunmaya ve birlikte çok çeşitli tekrar kullanılabilir orta yazılımlar oluşturmamıza yardımcı olmaya davet ediyoruz. Dapp geliştiricileri, dApp’larına kolaylıkla eklemek için ilgili olanları seçebilir ve seçebilirler.

CyberNetwork

Blok zincirleri, bilgilerin kaydedilmesi ve doğrulanması için merkezi olmayan, şeffaf, inançlı ve değişmez bir sistem olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte, mevcut blok zincirlerinde bilgi depolamak değerlidir. Bu nedenle, toplumsal dataların blok zincirinde temsil edilmesi programlanabilirlik ve birlikte çalışabilirlik açısından yeterli olsa da, yüksek gaz maliyetleri web3 toplumsal ağlarını bir milyar kullanıcıya ölçeklendirmek için inanılmaz derecede kuvvetli bir darboğazdır. Son 11 ayda, sadece CyberConnect V2’de 1,3 milyon kullanıcı tarafından 2 milyon doların üzerinde gaz fiyatı ödendi. Kullanıcılar, data sahipliklerinden ödün vermeden kıymetli ölçüde ölçeklendirilebilen daha yeterli bir alternatife gereksinim duyuyor.

Önümüzdeki aylarda, tüm toplumsal etkileşimleri/işlemleri çok daha ucuz hale getirmek için CyberConnect toplumsal ağına ek yükseltmeler sunacağız.

Yol Haritası

CyberConnect V3, Link3 ile başlayarak önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak.

Önümüzdeki haftalarda, Link3 ile CyberVoyage isimli özel bir lansman kampanyası aracılığıyla yükseltilmiş CyberConnect toplumsal ağını birden fazla L1 ve L2 blok zinciri ağına resmi olarak sunacağız. Tüm ekosistemlerdeki web3 takımlarını bize katılmaya davet ediyoruz. Daha fazla detay yakında paylaşılacaktır.

Bu yazıyı alın ve CyberConnect’e yapılan bu muazzam yükseltmeyi anmak ve web3 social’ı yeni, çok zincirli geleceğine taşımak için sonlu sayıda erken destekçi avantajının kilidini açın. Avantajlarla ilgili daha fazla detay, CyberVoyage hakkında daha fazla bilgi ile birlikte önümüzdeki hafta duyurulacak.

Güncellenmiş bir indeksleyici ve API sunucusu içeren ek geliştirici araç setleri Ağustos ayında kullanıma sunulacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap