Cumhuriyetçi Senatör: Bu Kripto Parayı Tabandan Aldım!

Cumhuriyetçi Senatör: Bu Kripto Parayı Tabandan Aldım!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cumhuriyetçi Senatör: Bu Kripto Parayı Tabandan Aldım!

Teksas Senatörü Ted Cruz, kripto para piyasası hakkında boğa kalmaya devam ettiğini söylüyor. Katıldığı bir konferansta, ABD’li düzenleyicileri eleştirirken, düşüşte satın aldığı kripto para ünitesini paylaştı.

Ted Cruz, yanlışsız ‘kripto para’ yatırım stratejisini açıklıyor

ABD Senatörü, yakın tarihli bir konferansta ferdî yatırım stratejisini ve uzun vadeli görünümünü paylaştı. Cruz, her Pazartesi Bitcoin satın aldığını ve geçtiğimiz günlerde fiyat düşüşü sırasında “dipten ek satın alım” yaptığını belirtti. Kripto yanlısı siyasetçi, Bitcoin’in “kripto alanındaki alfa” olduğuna inanıyor. Açıklamalarında, önümüzdeki Pazartesi daha fazla BTC satın almak istediğini söyledi.

Ted Cruz’in açıklamaları, Çarşamba günü Swan Bitcoin tarafından düzenlenen bir Bitcoin siyaset tepesinden geldi. Bitcoin’in 21 milyonluk hudutlu arzına güvendiği, enflasyona karşı güçlü olduğu, uzun vadede volatiliteyi tolere edebileceği, öteki açıklamaları ortasında yer aldı.

Ted Cruz Bitcoin’de ‘ultra boğa’

Cruz daha sonra, Bitcoin’de (BTC) hâlâ yükselişte olduğunu paylaştı. Bitcoin’in para basımına karşı değerli bir fonksiyon içerdiğini ve bilhassa hükümet denetiminden muaf olduğunu söyledi. Siyasetçinin her Pazartesi sabahı bekleyen bir satın alma buyruğu var. Ayrıyeten şu anda yaklaşık 2 BTC’ye sahip. Cruz, BTC’yi uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görüyor. 52 yaşındaki Cumhuriyetçinin kendi kelamlarıyla:

Oldukça şad olduğum tabandan satın aldım ve tıpkı vakitte uzun vadeli bir yatırımcıyım, bu yüzden biraz volatiliteyle bir sıkıntım yok ve inişler ve çıkışlar olacağının farkındayım, fakat 21 milyon kesin bir sayı.

Cruz CBDC yerine Bitcoin’i savunuyor

Senatör, Rusya ve Çin üzere hükümetlerin kripto paralara karşı çıkmasına karşın Bitcoin’e olan takviyesini sürdürüyor. Bilhassa, Capitol Hill’de kripto ödemelerinin mecburî hale getirilmesini savunan bir teklifle medyanın büyük ilgisini çekmişti. Ayrıyeten, ulusal bir CBDC kurulması gerektiği fikrine katılmıyor. Bu hususta, mahremiyet tasaları hakkında görüşlerini lisana getirdi. Cruz, CBDC’ler yerine Bitcoin’in kullanılması gerektiğini savunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cumhuriyetçi Senatör: Bu Kripto Parayı Tabandan Aldım! 1

Ek olarak Cruz, kripto madenciliğine güç sağlamak için atık gazın yakılmasını destekliyor. Yakın tarihli bir Teksas yasası, Teksas Elektrik Güvenilirliği Konseyi’nin madencilere güç kullanımlarını sınırlamaları için ödeme yapmasını yasakladı.

Kripto para piyasasında son durum

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere BTC, daha sonra yanlış olduğu anlaşılan söylentilerin neden olduğu kayıpları telafi etmekle meşgul. Bununla birlikte, Bitcoin’in son düşüşü long trader’lar büyük bir tasfiyeye yol açtı. Bitcoin’in 26 Nisan’daki long tasfiyeleri, ay içinde şimdiye kadarki en yüksek düzeyine yükseldi.

Tasfiyeler ayrıyeten, kaldıraçlı durumları ihtiyatlı davranmaktan süratle uzaklaşmasıyla iddiası kaldıraç oranında keskin bir düşüşü tetikledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cumhuriyetçi Senatör: Bu Kripto Parayı Tabandan Aldım! 2

Bitcoin, son birkaç saat içinde 29.995 doların üzerinde biraz toparlandı. Altcoin piyasası da, Bitcoin’de olduğu üzere gün içi ortalama %2 düşüş gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap