Cumhurbaşkanlığı Yetkilisinden Kıymetli Metaverse Açıklamaları!

Cumhurbaşkanlığı Yetkilisinden Kıymetli Metaverse Açıklamaları!

Paylaş
BTC Piyasası: Cumhurbaşkanlığı Yetkilisinden Kıymetli Metaverse Açıklamaları!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Türkiye  Siber Güvenlik Kümelenmesi 3’üncü Sektör Zirvesi’nde son zamanların en popüler konularından biri olan metaverse hakkında yorumlarını aktardı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ali Taha Koç: Kendi metaverse alemimiz var

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, bir zirve sırasında metaverse’e yönelik soru gelmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Koç, “Dünyada yeni teknolojiler çıkacak. Yeni teknolojilere ilk girmek bazen şans olabilir ama izlemek çok daha mantıklı”, diyerek teknolojileri ilk deneyimleyenlerden olmaktansa, izleyerek stabilleşmesini beklemenin daha uygun olduğunu düşündüklerini söyledi. Öte yandan metaverse’e ve coin’lere yönelik test yaptıklarını, ancak bunun arkasındaki sebebin herhangi bir manipülasyon durumunda olaya hakim olmak olduğunu şu ifadelerle aktardı:

Test ortamları kurduk, kendi metaverse, coin alemimiz var. Bunları mühendislerimizin gelişmesi, mevzuat yazacağımız zaman olaya hakim olalım diye kullanıyoruz. Manipülasyona çok açık olduğu için dikkatli olmamız lazım.

BTC Piyasası: Cumhurbaşkanlığı Yetkilisinden Kıymetli Metaverse Açıklamaları! 1

Kısaca: Metaverse’ün gelişimi ve metaverse’e odaklı kriptolar

Artık dünyayı değiştiren bir fenomen gibi görünen Metaverse, geçmişte sadece bir fikirdi. Metaverse’ün temelini oluşturan “İnternet” ve “World Wide Web”in icadından başlayarak, metaverse’e pek çok şeyin katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz. Neal Stephenson, Metaverse fikrini 1992’de bir kitabıyla ortaya attı. Ardından Philip Rosedale ve ekibi 2003 yılında “Second Life” adlı ilk çevrim içi sanal platformu yarattı… Metaverse’ün geliştirilmesine yönelik en son ve en önemli olaylar, Microsoft’un “Mesh” adlı bir Metaverse’e odaklı platformunu piyasaya sürmesi ve Mark Zuckerberg’in Metaverse’ü İnternet’in geleceği olarak geliştirme sözü vermesi oldu.

Genel olarak, metaverse, teknolojiyle etkileşim kurma biçimimizin değişmesine ve 3B sanal ortamların evrimine atıfta bulunur. Okuyucularımızın da bildiği üzere metaverse’ün gelişimi kripto para endüstrisine de katkıda bulundu ve bu alana odaklı pek çok coin artış yaşadı. Şu sıralar piyasadaki geri çekilmeyle beraber kırmızı renkte görülse de metaverse coin’leri, ivme kazanıyor. Metaverse’e odaklı tokenlar, metaverse içindeki insanlar tarafından kullanılan para birimidir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap