Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Web 3.0 ve Metaverse Açıklamaları!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Web 3.0 ve Metaverse Açıklamaları!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Web 3.0 ve Metaverse Açıklamaları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin Ankara ATO Congresium’da uzun zamandır beklenen metaverse çalıştayı kapsamında gerçekleştirilen “Forum Metaverse” etkinliğinin başlangıcında bugün yaptığı konuşmada Web 3.0, metaverse ve bu teknolojilerin geleceğiyle ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

AK Parti’den metaverse için ilk adım

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’nın Ankara Ticaret Odası Congresium’da düzenlediği ‘Forum Metaverse’ programına katıldı. Erdoğan, etkinliğin başlangıcında yaptığı konuşmalar metaverse, Web 3.0 ve dijital dünyayla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları:

Bugün burada dijital teknolojilerin nevruzu, dijital teknolojilerin yeni bir safhası diyebileceğimiz Web 3.0 ve onunla bağlantılı en popüler mecra olan metaverse hakkında konuşmak, tartışmak, tespit ve tekliflerimizi paylaşmak üzere bir aradayız.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Web 3.0 ve Metaverse Açıklamaları! 1

Erdoğan, açıklamalarının bir kısmında Web 3.0 ve metaverse’ün geleceğine de değindi:

Meta projeler, çok daha büyük ve daha kapsamlı bir teknik gelişme olan Web 3.0’ın parçası olan birçok kanaldan sadece biridir. Meteverse ve benzeri mecralar belki torunlarımızı da aşıp onların çocuklarının hayat biçimlerinin ayrılmaz bir parçası olacak.

Cumhurbaşkanına göre dijital dünyalar, kısa sürede gerçekleştirilemeyecek önemli altyapı harcamaları gerektiriyor. Erdoğan, dijital kültür konusuna değinerek, “Web 3.0 ve metaverse gibi gelişmeler dijital kültüre daha fazla odaklanmamız gerektiğini gösteriyor” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Web 3.0 ve Metaverse Açıklamaları! 2

Dijital seferberlik çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda, Türkiye’nin kendi silikon vadisini kurma kabiliyetine sahip olduğuna inandığını ifade ederek, önümüzdeki dönemi dijital seferberlik çağı olarak ilan etti.

Önümüzdeki dönemi dijital seferberlik dönemi ilan ediyorum. Toplantımızın sloganı beni çok mutlu etti: ‘Gelecek, onu tasarlayana aittir’. Bu ifadeyi çok isabetli buluyorum. Forum metaverse’ün başarılı geçmesini diliyor, toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, metaverse ve Web 3.0 başlıkları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) gündeminde yer almıştı. MYK toplantısında, meteverse’ün birey ve toplum üzerindeki etkileri ele alında.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap