Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Metaverse ve Web 3.0 açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Metaverse ve Web 3.0 açıklamaları

Paylaş
Uzman Coin: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Metaverse ve Web 3.0 açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da düzenlenen Forum Metaverse etkinliğinde konuştu. Erdoğan, burada Metaverse, Web 3.0 ve dijital dünyayla ilgili açıklamalar yaptı.

“Web 3.0’ın üzerinde inşa edilen mecralardan yalnızca biri”

“Meta projeler, Web 3.0 denen çok daha kapsamlı, çok daha kuşatıcı bir teknolojik dönüşümün üzerinde inşa edilen mecralardan yalnızca biridir.” diyen Erdoğan, sözlerinin devamında “Metaverse ve benzeri mecralar belki torunlarımızı da aşıp onların çocuklarının hayat biçimlerinin ayrılmaz bir parçası olacak” şeklinde konuştu.

“Metaverse çok büyük altyapı yatırımları gerektiriyor”

Cumhurbaşkanı, Metaverse’ün çok büyük altyapı yatırımları gerektirdiğini, böylesine büyük yatırımların kısa sürede gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Dijital kültür konusuna da eğilen Erdoğan, “Web 3.0 ve Metaverse gibi gelişmeler, bizi dijital kültüre daha çok odaklanmamız gerektiğine işaret ediyor. Asıl hedefimiz üretimi kendi kültürümüzün, değerlerimizin üzerinde inşa etmektir. Bizlere düşen görev kendi insanlarımızı, kendi gençlerimizi özellikle bu kaçınılmaz geleceğe en doğru, en güvenli, en güçlü, en donanımlı şekilde hazırlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Dijital seferberlik dönemi ilanı

Erdoğan, konuşmasının sonlarına doğru “Önümüzdeki dönemi bir dijital seferberlik dönemi olarak ilan ediyoruz.” dedi.

Ayrıntılar geliyor…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap