Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto para açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto para açıklaması

Paylaş
Uzman Coin: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto para açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’de gençlerle bir araya geldi.

Katılımcılardan birinin Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu’nun oluşturulduğunu hatırlatarak Merkez Bankasının kripto paraya açılıp açılmadığını ve kendisinin kripto para konusundaki görüşlerini sorması üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

“Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz.”

Binali Yıldırım: Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor

Erdoğan, sözlerinin ardından Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın da fikrini sordu. Yıldırım ise şunları söyledi:

“Kripto para maalesef mağduriyetlere de kapı açıyor. Dolayısıyla çok ciddi denetime ihtiyaç var. Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor. Ondan sonra bunun kötü örneklerini de gördük, mağdur olanları gördük. İleride tabii takdirinizle bu istismarları, yanlışları önlemek için devlet olarak, hükümet olarak bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Onunla ilgili de zaten çalışmalar başlatıldı.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap