Cryptopia Tekrar İşlemlere Başladı

Cryptopia Tekrar İşlemlere Başladı

Paylaş
Cryptopia Tekrar İşlemlere Başladı

Merkezi Yeni Zelanda’da olan kripto para borsası Cryptopia, tekrardan faaliyete geçerek işlemlere başladı. Bu senenin başında siber korsanlar tarafından hacklenen ünlü Bitcoin borsası Cryptopia, yaşanan bu korsan saldırıdan sonra yüzde 10 zarar ettiklerini açıklamıştı.

Cryptopia kripto para borsası yaptığı açıklamada, ilk etapta 40 farklı kripto parayla işlem yapmaya başlayacağını duyurdu. Zamanla bu sayıyı daha da arttıracaklarını da ifade ettiler. Cryptopia, yaşanan tüm bu gelişmeler ile alakalı tüm yatırımcılara mail atarak gerekli açıklamaları yaptı. Gönderilen bu maillerde, yatırımlarını kaybeden kişilerin zararlarının karşılanacağından bahsedildi. Kayıp varlıkların geri ödeme işlemlerine ise henüz başlanmadı. Gerekli yasal çalışmalar son bulduğu andan itibaren tüm zararlar karşılanacak.

Yaşanan siber saldırıdan sonra büyük zarara uğrayan Cryptopia, varlıklarının yüzde 10’unu kaybettiklerini beyan etmişti. Bu saldırıdan sonra ara veren ve toparlanma sürecine giren ünlü Bitcoin borsası, eski gücüne kavuşmak için tekrardan işlemlere başladı. İlk etapta sınırlı sayıda kripto para işlemine müsaade eden borsa, ilerleyen dönemlerde mevcut kripto para sayısını da arttıracağını duyurdu. Ayrıca siber saldırıdan sonra yatırımcılarında zararlarının giderileceği açıklandı. Yaşanan bu gelişmelerden sonra Cryptopia yatırımcıları tekrardan ünlü borsaya dönmeye başladılar. Henüz kayıpların ödenme işlemine başlanmadığı açıklandı. Yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından tüm zarara uğrayan kişilere ödeme yapılacağı da gelen haberler arasında. Ünlü borsanın tekrardan işlemlere başlamasına hiç şüphesiz en çok kayıp yaşayanlar sevindi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap