Crypto.com, 216 milyon dolara iki borsa satın aldı

Crypto.com, 216 milyon dolara iki borsa satın aldı

Paylaş
Uzman Coin: Crypto.com, 216 milyon dolara iki borsa satın aldı

NBA takımı Los Angeles Lakers ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının ardından kendi token’ı (CRO) bu ay müthiş bir yükseliş yaşayan ve 1 dolar sınırına dayanan Crypto.com borsası bu seneki dev yatırım furyasına devam ediyor.

Son dönemde Formula 1’den futbola kadar özellikle spor alanında dev sponsorluk anlaşmalarına imza atan Crypto.com, şimdi de ABD’li müşterilere türev ürünler ve vadeli işlemler sunmak amacıyla North American Derivatives Exchange (Nadex) ile Small Exchange borsalarını satın aldı.

2022’nin ilk yarısında tamamlanacak

Londra merkezli olan ve 4.3 milyar dolar değer biçilen çevrimiçi işlem platformu IG Group bünyesinde bulunan iki şirket için Crypto.com’un 216 milyon dolar ödeme yapacağı açıklandı. Small Exchange de, 17 Kasım tarihinde bir fonlama turunda yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırım almıştı. Yatırım turuna katılan şirketler arasında PhillipCapital, Jump Capital, Citadel ve Peak6 bulunuyordu. Tarafların anlaşmasının ise, regülasyon prosedürleri gerekçesiyle 2022 yılının ilk yarısında resmen tamamlanması bekleniyor.

Crypto.com, bu satın alma hamlesi ile ABD merkezli kullanıcılarına türev ve vadeli işlem ürünleri sunmayı, bu sayede de ABD’ye bir geçiş kapısı elde etmeyi umuyor.

Borsanın kendi token’ı olan ve kısa sürede 0.20 dolardan 1 dolar sınırına kadar yükselen CRO da, bu haberle birlikte tekrardan yükselişe geçti. Piyasa düşüşüyle birlikte yükselişi duran CRO, haberin yazıldığı dakikalarda ise 0.75 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap