Craig Wright: Bitcoin 20 Bin Dolara da, 100 Bin Dolara da Çıkmayacak

Craig Wright: Bitcoin 20 Bin Dolara da, 100 Bin Dolara da Çıkmayacak

Paylaş
Craig Wright: Bitcoin 20 Bin Dolara da, 100 Bin Dolara da Çıkmayacak

Kendisinin Bitcoin’in geliştiricisi Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, Bitcoin fiyatıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Wright, Noel’e özel olarak verdiği röportajda BTC’nin geleceğiyle ilgili bazı yorumlar yaptı ve BTC fiyatının çok fazla yükselmeyeceğini söyledi.

Fazla Yükselmeyecek

Günümüzde John McAfee gibi isimler Bitcoin fiyatının birkaç kat yükseleceğini, hatta 1 milyon dolara kadar çıkacağını söylüyorlar. John McAfee’nin yanı sıra Tim Draper gibi isimlerin de Bitcoin’e 250 bin dolar gibi bir fiyat biçtiklerini biliyoruz.

Craig Wright ise bu tahminlerin pek gerçekçi olmadığını, Bitcoin fiyatının asla o seviyelere kadar çıkmayacağını düşünüyor. Daha doğrusunu söylemek gerekirse BTC’nin o seviyelere çıkması, ortada “yasa dışı bir şeyler döndüğü” anlamına gelir:

Bitcoin’in fiyatı o kadar fazla yükselmeyecek. Fiyatı asla bir milyon dolar olmayacak.

Tether Etkisi

Craig Wright Bitcoin fiyatının 1 milyon dolar bir yana dursun, 20 bin dolara bile çıkmayacağını düşünüyor.

Bitcoin’in Aralık 2017’de yaşadığı artıştan bahseden Wright, BTC’nin zamanında o kadar yükselmesinin sebebinin Tether olduğunu söylüyor. Ama Wright’a göre Tether artık piyasaya USDT sokarak pazarı harekete geçiremeyecek:

Tether artık fiyatı körüklemeyecek. O iş yattı. Bitcoin 20, 30, 40, 50 veya 100 bin dolar olmayacak.

Wright’a göre eğer Bitcoin fiyatı yeniden o seviyelere çıkarsa bu piyasaya bir manipülasyon döndüğü anlamına gelir ve illa ki birileri hapse girer.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap