‘Çöküş Geliyor’ Yatırım Efsanesi: Bir An Evvel Bunlardan Alın!

‘Çöküş Geliyor’ Yatırım Efsanesi: Bir An Evvel Bunlardan Alın!

Paylaş
BTC Piyasası: ‘Çöküş Geliyor’ Yatırım Efsanesi: Bir An Evvel Bunlardan Alın!

Yatırım efsanesinden yeni açıklamalar var. “Zengin Baba Fakir Baba” kitabının tanınmış müellifi Robert Kiyosaki görüşlerini paylaştı. ABD iktisadının geleceği hakkında mert kestirimlerde bulunuyor. Bitcoin ve altının önde gelen yatırımcılarından olan Kiyosaki atmosfere dikkat çekiyor. Berbatlaşan ekonomik durumu bir depresyonun takip etmesini bekliyor. Bir dizi tweet’te takipçilerini Bitcoin ve öbür riskten korunma varlıklarını stoklamaya çağırıyor.

Yatırım efsanesi: Şiddetli bir borsa çöküşünü gösteren işaretler

Kiyosaki’ye nazaran, çok sayıda işaret yaklaşmakta olan şiddetli bir borsa çöküşüne ve bir depresyonun gelişine işaret ediyor. Denetimi elinde tutmayı tercih eden bir teşebbüsçü olarak açıklama yapıyor. Buna nazaran, geleceği bu piyasalara bağlı olan pay senedi ve tahvillere ağır yatırım yapanlara dikkatli olmalarını tavsiye ediyor. Kiyosaki, riskleri azaltmak için profesyonel tavsiye almanın ve varlıkları çeşitlendirmenin ehemmiyetini vurguluyor.

Kiyosaki Twitter’da, borsadaki son yükselişin ABD’nin borç tavanının kaldırılmasına bağlı olduğunu öne sürüyor. Amerika’nın zenginliği azalırken, bireylerin hala gelişmek için fırsatlar bulabileceği konusunda uyarıyor. Bu bağlamda, takipçilerini Bitcoin, altın ve gümüşü potansiyel yatırım araçları olarak değerlendirmeye teşvik ediyor.

BRICS para ünitesi ve Bitcoin’in potansiyel yükselişi

Kiyosaki, BRICS önderlerinin yaklaşan toplantısı ve altınla desteklenen bir ticaret para ünitesi getirme planları hakkındaki tasalarını lisana getiriyor. Bu atılımın kullanılmayan trilyonlarca ABD dolarının ABD’ye geri akmasına yol açabileceğine işaret ediyor.

BTC Piyasası: ‘Çöküş Geliyor’ Yatırım Efsanesi: Bir An Evvel Bunlardan Alın! 1

Diğer taraftan bunun da değerli bir enflasyona neden olacağı niyetinde. Ayrıyeten büyük bir ekonomik çöküşe neden olarak potansiyel bir depresyona yol açabileceğine inanıyor. Kiyosaki, bu gerçekleştiğinde Bitcoin’in pahasının muhtemelen önümüzdeki yılın sonuna kadar 120.000 dolara fırlayabileceğini öne sürüyor.

Kiyosaki’nin ABD doları hakkında devam eden uyarıları

Kiyosaki, 2020’nin başlarından bu yana, bilhassa pandemi sırasında iktisada yapılan büyük USD enjeksiyonları nedeniyle ABD dolarının çökeceğini kestirim ediyor. Ayrıyeten ABD Merkez Bankası tarafından daima olarak büyük ölçülerde USD basılması, Bitcoin fiyat iddialarında sıklıkla kullandığı bir argüman. Bir yatırımcı ve finans gurusu olarak Kiyosaki’nin görüşleri dikkat çekiyor. Ayrıyeten mevcut ekonomik iklimle alakalı riskler konusunda uyarıcı bir hatırlatma fonksiyonu görüyor.

BTC Piyasası: ‘Çöküş Geliyor’ Yatırım Efsanesi: Bir An Evvel Bunlardan Alın! 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Robert Kiyosaki’nin yaklaşan borsa çöküşü ve akabinde gelecek depresyona ait iddiaları, ABD iktisadına ait kaygılarını ortaya koymaktadır. Ekonomik çalkantılara karşı bir muhafaza olarak Bitcoin’i desteklemesi çok çarpıcı. Öteki taraftan, alternatif yatırım seçenekleri olarak kripto paralara artan ilgiyi vurgulamaktadır. Yatırımcılar belgisiz vakitlerde yol alırken, Kiyosaki’nin görüşleri riskleri pahalandırmak için değerli. Ayrıyeten portföyleri çeşitlendirmek ve klâsik piyasaların ötesindeki varlıkları dikkate almak için bir hatırlatma vazifesi görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap