Coinshares’ten kripto trendleri üzerine dikkat çeken rapor: “Bitcoin’in yükselişi önlenemez.”

Coinshares’ten kripto trendleri üzerine dikkat çeken rapor: “Bitcoin’in yükselişi önlenemez.”

Paylaş
Coinshares’ten kripto trendleri üzerine dikkat çeken rapor: “Bitcoin’in yükselişi önlenemez.”

İngiltere’nin önde gelen dijital varlık yönetimi şirketi Coinshares, kripto para trendleri üzerine bir rapor yayımladı. Rapor, küresel tarihsel eğilimleri analiz ediyor, Bitcoin ve kripto paraların neden geleceğe uygun olduğunu gösteriyor.

Hükümetlerin karamsarlığı kripto paralar için iyi bir gösterge

Bitcoin çevresindeki iyimserliğin önde gelen nedenlerinden biri, hükümetlerin her yönüyle karamsar görüşü. Rapora göre insanların %90’dan fazlası hükümetlerinde bir çeşit yolsuzluktan şüpheleniyor.

Bitcoin, dünyanın her yerindeki hükümetlerden gelen kripto karşıtı yasaların riskiyle karşı karşıya kalsa da insanlar kendi hükümetlerine olan inancını yitiriyor gibi görünüyor.

Rapor, Bitcoin ve kripto para birimlerinin internette güvenli değer önerileri sunduğunu vurguluyor. Yükselen dört güçlü güç, yani politik, ekonomik, sosyal ve teknik güçler, merkezi olmayan bir para biriminin lehine olarak görülüyor.

Yeni nesiller kripto paralara çok daha eğilimli olacak

Yaşam ve ekonomik standartların iyileştirilmesi konusundaki karamsarlığın paralel olduğunu ifade eden raporda bireyler arasındaki artan servet farkının da aynı şekilde sıkıntıya neden olmadığı belirtiliyor.

Dolayısıyla, yükselen eğilim kişinin bilim ve teknolojiye olan inancını değiştiriyor. Yeni nesillerin diğer yatırım yöntemlerine göre Bitcoin’i seçmesi ise her geçen gün daha olası hale geliyor.

Microsoft, Amazon, Facebook, Google ve benzeri oluşumları içeren yeni dijital trend, S&P 500 hisselerinin %15’ini oluşturuyor.

Amazon da 90’ların sonunda bir fiyat balonundan geçmişti ve insanların zararlarını geri kazanmaları yaklaşık yedi yıl sürdü. Bununla birlikt, kripto pazarlarının geleceğinde de çok fazla rekabet ve belirsizlik var.

Merkez bankaları ve hükümetler tarafından kontrol edilen ve düzenlenen alan rekabetin yanı sıra dirençle karşı karşıya.

Bu sadece buz dağının görünen yüzü. Raporda, Bitcoin’in log ölçeğinde izlediği fiyat eğilimi belirtiliyor. Rapor ayrıca altın, hisse senedi piyasaları, para birimleri, emtialar ve bunların türevleri gibi geleneksel varlıklarla Bitcoin arasındaki karşılaştırmalara da odaklanmaya çalışıyor.

En göze çarpan değerlendirmelerden biri de ABD doları miktarındaki artış oldu. 2008 yılının sonundaki niceliksel gevşeme, miktarı dört kat artırdı. Öte yandan rapora göre Bitcoin arzı da yakında doygunluğa ulaşacak.

Raporun tamamı için tıklayınız.

coingape

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap