Coinlerini Satan Bitcoin Ustası, Yeni Stratejisini Paylaştı!

Coinlerini Satan Bitcoin Ustası, Yeni Stratejisini Paylaştı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Coinlerini Satan Bitcoin Ustası, Yeni Stratejisini Paylaştı!

Kripto para piyasasının ünlü analistleri, başkan kripto para ünitesi Bitcoin için yeni stratejilerle yatırımcıların karşısına çıktı! Pekala, Bitcoin için sırada ne var? İşte detaylar…

Coinlerini satan analist, Bitcoin için yeni kritik düzeyleri açıkladı!

Bu yıl kripto para trendinin aksine dönüşünü ustalıkla iddia eden kripto para analisti DonAlt, Twitter üzerinden 480 bini aşkın takipçisine başkan kripto para ünitesi Bitcoin’in kilit düzeyler ortasında süreç gördüğünü aktararak, şimdilik bir müddet bekleyeceğini açıkladı. Analist, birkaç gündür 30 bin dolarlık düzeyin ne vakit geri alınacağı istikametinde kritik tahlillere sahip. Kripto stratejistine nazaran, kripto hükümdarını tekrar biriktirmeden evvel 30.000 dolarlık bir geri kazanım yahut 20.000 dolara kadar bir düzeltme arıyor. Analistin kelamları ise şu biçimde:

Benim için genel plan şu: Şayet 30.000 doları geri almayı başarırsak. 30.200 dolardan sattığım BTC’yi geri alırım.
Eğer 20.000 doları tekrar test edersek, tekrardan BTC alırım. Bu iki durumun ortasında sakince bekliyorum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinlerini Satan Bitcoin Ustası, Yeni Stratejisini Paylaştı! 1

DonAlt ayrıyeten hem BTC boğalarına hem de ayılara, net bir trend ortaya çıkmadan evvel Bitcoin’in birkaç aylık bir düşüşe şahit olmasının mümkünlük dahilinde olduğu konusunda bir ikazda bulunuyor.

Maksimum acı tüm piyasalarda yatay seyrediyor. Her yerde çok fazla spekülatör var, onları sonlandırın, tekrar olağan işler bulmalarını sağlayın, benim üzere insanları internette kıymetsiz hale getirin. Sonra tekrar yalnızca üst taraflı bir yükseliş gerçekleşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinlerini Satan Bitcoin Ustası, Yeni Stratejisini Paylaştı! 2

Kripto analisti Bitcoin’in 30 bin doların altında olduğu sürece geniş bir aralıkta süreç göreceğini düşünse de BTC’nin ayı piyasasının en düşük düzeyi olan 15.700 dolarlık düzeylere geri döneceğine inanmıyor ve “Tekrar yeni düşük düzeyler görmeyeceğimizi söyledim.” kelamlarında bulunuyor. Anlık olarak BTC, 27.839 dolardan süreç görüyor.

Bir öteki yandan tanınan analist DonAlt, geçtiğimiz yıl Kasım ayında birçok kripto para ünitesine yatırım yaparak tabandan biriktirmişti. Geçtiğimiz hafta ünlü analist, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve XRP birikimlerinden büyük karlar elde ettikten sonra varlıklarını sattı.

Peki, Bitcoin için öbür analistler ne düşünüyor?

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere 2018’deki hash oranı savaşlarının sonucunda Bitcoin fiyatı yaklaşık 6.000 dolardan 3.000 dolara düştü. Bu ani düşüş BTC için mahallî bir taban oluşturdu ve bunu 107 günlük konsolidasyon izledi. Bu konsolidasyon 1 Nisan’da Bitcoin fiyatının yükselmesi ve günlük grafikte bir yükseliş sapması oluşturmasıyla sona erdi. Bu heyetimin akabinde iki ay içinde yüzde 173’lük bir yükseliş yaşandı ve BTC 13.880 dolardan mahallî bir tepe oluşturdu.

2023’te de misal bir suram oluştu ve bu da devam eden yükselişin misal bir görünüme yol açmasının mümkün olduğunu gösteriyor. Yüzde 173’lük bir yükseliş mümkün olmasa da, yatırımcılar Bitcoin fiyatının 29.247 dolardan 41.273 dolara kadar uzanan haftalık Bearish Breaker bölgesinin derinliklerine inmesini bekleyebilir. Olası maksatlar, kelam konusu kırıcının orta noktası olan 35.260 dolar ve aralığın en yüksek noktası olan 41.273 dolar düzeyleri olarak açıklanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinlerini Satan Bitcoin Ustası, Yeni Stratejisini Paylaştı! 3

Uzmanlara nazaran, 35,260 dolar ve 41,273 dolar düzeylerine hakikat devam eden bir yükseliş trendi ile bir arada iki değerli düzey olan 25.205 dolar ve 24.303 dolara geri çekilme yaşanabilir. Bunun akabinde 35.260 ve 41.273 dolar düzeylerine bir yükselme yaşanabilir. Uzmanlara nazaran, ikinci senaryo, kenara itilmiş yatırımcılara BTC biriktirme fırsatı tanıyacak.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap