CoinGecko'da Artık 20'den Fazla Bitcoin Türev Piyasasını Takip Edebilirsiniz

CoinGecko'da Artık 20'den Fazla Bitcoin Türev Piyasasını Takip Edebilirsiniz

Paylaş
CoinGecko'da Artık 20'den Fazla Bitcoin Türev Piyasasını Takip Edebilirsiniz

Kriptokoin – Kripto para veri toplayıcısı CoinGecko, artan sayıda kripto türevi ürününü izleyen yeni bir servis ekledi.

Firmanın türev izleyicisi şu anda 20’den fazla türev borsadan kalıcı takas ve vadeli işlem gibi 100 ürünü listeliyor. Firma bir basın bülteninde yaptığı açıklamada, ürünün fiyat, faiz, baz, fonlama oranları, son kullanma tarihleri ve işlem hacmi gibi veri noktalarını kapsadığını belirtiyor.

Listelenen türevler, ürünlerin belirli borsalardan izole edilmesi de dahil olmak üzere üç ayrı yolla da görülebiliyor.

CoinGecko CEO’su TM Lee, firmanın gelecekte çeşitli borsalar tarafından sunulan seçenekler ve kaldıraç tokenleri de dahil daha fazla ölçüm eklemeyi beklediğini ifade ediyor ve şöyle diyor:

“Yatırımcıların daha bilinçli kararlar alması için kullanabilecekleri daha fazla veriyi güçlendirmelerini umuyoruz. Kripto türevlerinin potansiyel büyümesi konusunda heyecanlıyız ve dijital varlık alanını olgunlaştırmaya devam ettikçe veri erişimini daha da demokratikleştirmeyi dört gözle bekliyoruz. ”

Hizmet, CME ve Bakkt gibi dikkate değer türev sağlayıcıların ürünlerini henüz listelemiyor. Firma CoinDesk’e veriler için güvenilir bir API gereksinimi olduğunu ve borsaların yakında ekleneceğini söyledi.

CoinGecko’nun yeni veri seti, Eylül ayına ait “Şeffaflık Puanı” metriğinin borsa şeffaflığına yönelik revizyonunu takip ediyor. İlk olarak Mayıs 2019’da piyasaya sürülen Trust Score, kripto borsalarının yüzde 95’inin gerçek ticari hacimleri gizlemek için yıkama işlemi yaptıkları ya da diğer yöntemlere başvurduklarını iddia eden Bitwise firmasından bir rapora yanıt vermiş oldu.

Yeni teklifiyle CoinGecko, veri sağlayıcısı Skew’e katılmış durumda. Yatırımcılara, kripto para birimleri bazında türevleri izlemenin kolay bir yolunu sunmak için az sayıda hizmetten biri oldu. Firma, Eylül ayının sonunda, Kleiner Perkins de dahil olmak üzere risk sermayesi şirketlerinden 2 milyon dolar tutarında fon topladığını duyururken skewAnalytics hizmetini de başlattı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap