Coinbase’ten Avrupa Çıkarması

Coinbase’ten Avrupa Çıkarması

Paylaş
Coinbase’ten Avrupa Çıkarması

Dünyanın en büyük kripto para şirketlerinden Coinbase, Avrupa’daki yatırımcıları yakından ilgilendiren bir duyuru yaptı.

Birkaç saat önce yayınlanan duyuruya göre Coinbase, İrlanda’da Coinbase Custody International adı altında yeni bir şirket açtı.

Avrupa’ya Geldi

ABD’nin en büyük kripto para şirketlerinden biri olan Coinbase, Avrupa pazarına girmek için harekete geçti.

Şirket İrlanda’da Coinbase Custody International Ltd. adlı yeni bir şirket açtı ve bu adım hakkında şu açıklamayı yaptı:

Avrupa genelinde gitgide daha fazla talep görüyoruz. Bu adımı tamamen bu talebi karşılayabilmek için attık.

Şirketin bu ofisi İrlanda’da açmış olması yatırımcıları yanıltmasın. Çünkü Coinbase’in amacı aslında sadece Avrupa’ya değil diğer kıtalara da yayılmak. Coinbase Custody CEO’su Sam McIngvale tarafından yapılan açıklamalardan da anlaşılabileceği üzere şirket tüm dünyaya yayılmak istiyor:

Custody International adı altında Asya‘daki ve diğer bölgelerdeki talebin büyük bir kısmını karşılayabileceğimizi düşünüyoruz.

Coinbase’in başlıca kurumsal yatırımcılara saklama hizmeti sunabilmek için açtığı Coinbase Custody platformu günümüzde 7 milyar dolarlık varlık yönetiyor. Şirketin Avrupa’ya ve diğer pazalara açılmasıyla birlikte bu platformun iyice büyüdüğünü görebiliriz. Ayrıca Coinbase’in Avrupa’da sunacağı hizmetler tamamen yasal olacağı için Avrupa’daki kurumsal yatırımcıların da kripto para sektörüne girmeye başlaması muhtemel.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap