”Coinbase’in Çökmesi, Bitcoin’in Fiyatı İçin En İyi Şey Olur!”

”Coinbase’in Çökmesi, Bitcoin’in Fiyatı İçin En İyi Şey Olur!”

Paylaş
”Coinbase’in Çökmesi, Bitcoin’in Fiyatı İçin En İyi Şey Olur!”

Proof of Keys hareketinin savunucusu olarak tanınan Trace Mayer, Peter McCormack’ın podcast’ine katıldı ve kripto para borsalarına yönelik oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Proof of Keys konusunda 9 Aralık 2018 tarihinde tweet attığını ve harekete geçtiğini belirten Mayer, birkaç gün sonra Coinbase’in 850.000 adet Bitcoin’i soğuk depolama cüzdanından aktardığı yönünde kullanıcılara bilgi verdiğini ifade etti. Coinbase’in ilk defa böyle bir uyarıda bulunduğunu belirten Mayer, aslında bunun kendi tweet’i ile ilgili olduğunu ve rezervlerinin yerli yerinde olduğunu kanıtlamak istediklerine işaret ettiğini vurguladı.

”Eğer Coinbase başarısız olsaydı, bu durum Bitcoin fiyatı için en iyi şeylerden birisi olabilirdi.”

Mayer buna ek olarak QuadrigaCX kripto para borsasının yaşadığı durum veya Mt. Gox’un hacklenmesinin Bitcoin fiyatına aslında yardımcı olduğunu vurguladı. Bunu Coinbase örneği ile açıklayan Mayer, 20 milyon müşterinin hepsinin 0,1 BTC’lik varlığı olduğunu hesaba katıp, bunun 2 milyon Bitcoin’e denk olduğunu vurguladı. 2 Milyon BTC’nin hacklenmesinin 21 milyonla sınırlı olan BTC’nin arzını daha da kısıtlı hale getireceğini vurgulayan Mayer, yıllar sonra bunun çok iyi bir hareket olacağının anlaşılacağını da vurguladı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap