Coinbase’den Litecoin’e saldırı tehdidine önlem

Coinbase’den Litecoin’e saldırı tehdidine önlem

Paylaş
Coinbase’den Litecoin’e saldırı tehdidine önlem

Litecoin’de geçtiğimiz aylarda gerçekleşen blok ödülü yarılanması sonrasında hashrate, ciddi oranda düşmüştü. Son veriler, Litecoin hashrate’inin yüzde 68 oranında düştüğünü ortaya koyuyor. Bu büyük düşüş, hashrate’i 1 Ocak 2019’daki seviyeye getirdi.

Hashrate’in yüzde 68 oranında düşmesi, çifte-harcama saldırıları için bir tehdit olarak görüldüğünden en büyük kripto para borsalarından Coinbase, LTC işlemlerinde gereken blok onay sayısını iki kat artırarak 3’ten 6’ya çıkardı.

Borsadan yapılan açıklamada, “Litecoin’e yönelik gerçekleştirilecek olası bir %51 Saldırısı’nın Coinbase müşterilerini etkileme riskini azaltmak için onay gereksinimini yükseltme kararı aldık” denildi.

Borsa, dört kripto paranın onay gereksinimini değiştirdi. Bunlardan yalnızca LTC’de onay sayısı artırıldı. Diğerleri BTC, ETC ve ZEC’ti. Bitcoin’de onay gereksinimi yarı yarıya indirilirken ETC’te %37, ZEC’te ise %33 azaltıldı.

Litecoin’de blok ödülü yarılanması, 5 Ağustos’ta gerçekleşmiş ve blok ödülleri 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşmüştü. Yarılanmadan yaklaşık iki hafta önce 145 doları gören fiyat bugün 55 dolarda.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap