Coinbase’den Büyük Adım: E-Posta İle Bitcoin Gönderilebilecek!

Coinbase’den Büyük Adım: E-Posta İle Bitcoin Gönderilebilecek!

Paylaş
Coinbase’den Büyük Adım: E-Posta İle Bitcoin Gönderilebilecek!

Kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından 2015 yılında yapılan bir patent başvurusu sonuçlandırıldı ve Armstrong e-posta ile Bitcoin göndermenin patentini aldı.

Direkt olarak kullanıcıların cüzdanları ile bağlantılandırılan e-posta adreslerinden Bitcoin gönderebilmeyi öngören sistem, kripto para transferleri konusunda zorlanan ve bunu karışık bir süreç olarak nitelendiren kullanıcıların sektöre olan yakınlığını arttırabilir.

Coinbase’in patent başvurusunda sistemin ekstra güvenlik özelliklerine sahip olduğu ve bunlardan birisinin iki tarafın da e-posta adresine bildiri maili gideceği olduğu vurgulandı. Diğer güvenlik önlemi ise işlem özeti kısmında ilgili cüzdana bağlı telefon numarasının da yer almasın kapsamaya ek olarak,Bitcoin’in 48 saat içerisinde transfer edilememesini ve bu sayede olası bir hacklenme durumunda müdahale edebilmenin mümkün olmasını kapsamakta.

İşlem tamamlandıktan sonra bir bildirim daha oluşturulacak ve bunda BTC’yi kimin gönderdiği, işlem detayları ve BTC miktarı gibi detaylar yer alacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap