Coinbase Yöneticileri Satışa Başladı! Bunlara Dikkat…

Coinbase Yöneticileri Satışa Başladı! Bunlara Dikkat…

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase Yöneticileri Satışa Başladı! Bunlara Dikkat…

Coinbase CEO’su Brian Armstrong da dahil olmak üzere birçok üst seviye yöneticinin değerli ölçüde şirket payı (COIN) satması tasalara neden oluyor. Satışlar, COIN fiyatındaki çift haneli yükselişten kısa mühlet sonra geldi.

Coinbase yöneticileri COIN paylarını elden çıkartıyor

SEC’e sunulan dokümanlara nazaran, Coinbase yöneticileri son günlerde kıymetli ölçü pay senedi sattı. Bunların ortasında Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal ve Baş Muhasebe Sorumlusu Jonnes Jennifer’da yer aldı. CEO Brian Armstrong’da dahil olmak üzere Coinbase yöneticileri 6 Temmuz’da toplam 6,886,552 dolarlık satış gerçekleştirdi.

Popüler kripto analisti Efe Bulduk, satışları, “Neden sanki? ETF onaylansa 2x yapacak şirket payını insan neden satar ki?” diye yorumladı.

https://twitter.com/TheBullduck/status/1677084381935026177

CEO Brian Armstrong bu hafta en büyük pay senedi satışını gerçekleştirdi

Bu hafta Armstrong, en büyük satışı olarak 5,8 milyon dolar kıymetinde pay senedi sattı. Ayrıyeten, 25 Mayıs’ta 2,6 milyon dolar kıymetinde pay senedi satmıştı. Armstrong, evvelden Coinbase’deki %2 payını önümüzdeki yıl içinde satacağını duyurmuştu. Elde edilen geliri, biyoteknoloji şirketi NewLimit ve bilimsel araştırma şirketi ResearchHub da dahil olmak üzere, ortak kurucusu olduğu şirketlerde bilim ve teknoloji gelişmelerini finanse etmek için kullanmayı amaçlıyor.

CEO’yu ve yatırımcıları 2021’de kıymetli kayıplardan kaçınmak için payları boşaltmakla suçlayan hissedar davası sonrası, Coinbase yöneticilerinin paylarını sattıklarına dair çok sayıda rapor var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase Yöneticileri Satışa Başladı! Bunlara Dikkat… 1

COIN için sırada ne var?

Coinbase Küresel payları, olumlu yatırımcı hassaslığını yansıtarak bu yıl %125’ten fazla yükseldi. Bununla birlikte, depresif kripto piyasasındaki düzenleyici baskılar ve sakin süreç hacimleri, pay senedinin gelecekteki performansı hakkında tasaları artırıyor.

COIN şu anda 78,72 dolardan süreç görüyor. Geçtiğimiz yıl boyunca %30,57’lik çıkar elde etti. Düşüş, devam eden SEC davasından kaynaklanıyor. SEC, şirketin Coinbase’in temel ticaret işine tehdit oluşturan birtakım kayıt-dışı menkul değerler sunduğunu sav ediyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere dava, Binance davasından bir gün son geldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase Yöneticileri Satışa Başladı! Bunlara Dikkat… 2

Bu ortada, COIN pay senedi fiyatı son birkaç haftadır kıymet kazanıyor. Kelam konusu ralli, BlackRock, Nasdaq ve Coinbase’in bir nezaret paylaşım düzenlemesi kapsamında ortak olarak listelenmesi aracılığıyla Bitcoin ETF’sini güncellediğinde ortaya çıktı.

Coinbase davasında son durum

ABD merkezli borsa, SEC davasından kısa mühlet sonra karşı atak yaptı. Düzenleyicinin platformunda listelediği coin’ler üzerinde kelam sahibi olmadığını öne sürdü. Buna yanıt olarak SEC, borsanın maddeleri şuurlu formda ihlal ettiğini öne sürüyor. Sıcak gelişmenin detaylarına bu yazıdan göz atabilirsiniz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase Yöneticileri Satışa Başladı! Bunlara Dikkat… 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap