Coinbase ve Ripple’dan Yeni Bir İşbirliği

Coinbase ve Ripple’dan Yeni Bir İşbirliği

Paylaş
Coinbase ve Ripple’dan Yeni Bir İşbirliği

Coinbase ve Ripple yetkilileri, ABD’deki kripto para sektörünü geliştirebilmek için işbirliği yapmaya başladılar.

Çalışma Grubu

Coinbase, Protocol Labs, Circle, Digital Currency Group ve Polychain Capital gibi isimlerin üyesi olduğu The Blockchain Association, yeni bir projeye imza atıyor.

The Blockchain Association’ın Piyasa Bütünlüğü Çalışma Grubu adlı projesinde Coinbase ve Ripple yöneticileri bir arada çalışacaklar. Bu projede şirketleri Coinbase’in yasal çalışmalarından sorumlu olan Rachel Nelson ve Ripple’ın kurumsal piyasalar bölümünden sorumlu olan Breanne Madigan temsil edecek.

Yasal Çalışmalar

2018 yılında kurulan The Blockchain Association’ın en büyük misyonlarından biri “ABD’nin kripto para sektörüne öncülük edebilmesini” sağlamak. Yeni kurulan bu grup da bu amaç doğrultusunda çalışmalar yürütecek.

Konu hakkında paylaşılan bilgilere göre bu çalışma grubunun en büyük amacı “Blockchain ve kripto para sektöründeki soru işaretlerini gidermek” olacak. The Blockchain Association tarafından yapılan açıklamalara göre ABD’nin kripto para dünyasına öncülük edebilmesi için ülkedeki regülatörlerin kripto para piyasalarını daha güvenli hale getirmeleri gerekiyor.

The Blockchain Association’ın açıklamalarına göre ABD’deki yetkililerin bir an önce kripto para şirketleriyle ilgili yeni yasalar hazırlamaları ve sektördeki belirsizlikleri ortadan kaldırmaları gerekiyor:

Piyasa bütünlüğünü sağlamak ve kripto para kullanımını artırmak için açık ve net yasalara ihtiyacımız var.

Coinbase ve Ripple’ın parçası olduğu bu yeni çalışma grubu kripto para sektöründeki eşitsizliklerin ve adaletsizliklerin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmaya çalışacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap