Coinbase Müşterileri Artık İngiliz Sterlini ile Bitcoin Satın Alabilecek

Coinbase Müşterileri Artık İngiliz Sterlini ile Bitcoin Satın Alabilecek

Paylaş
Coinbase Müşterileri Artık İngiliz Sterlini ile Bitcoin Satın Alabilecek

San Francisco merkezli kripto borsası devi Coinbase Çarşamba günü, İngiltere’deki müşterilerin artık İngiliz Sterlini ile dijital varlıkları satın alabileceğini söyledi.

Haber önemlidir, zira şimdiye kadar şirketin İngiltere müşterileri, fiat fonlarını sterlin yerine euro olarak tutmak zorunda kalıyordu. Coinbase’deki Bitcoin ve diğer dijital paraların satın alınması süreci birkaç gün sürdü ve döviz kuru ile sonuçlandı.

Sonuç olarak, İngiliz müşteriler şimdi aynı günde ödemeleri ve para çekme işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Daha hızlı ödemeler, tüm Birleşik Krallık müşterilerinin yararına olacak ve neredeyse anında aktarımlar sağlayacaktır. Bu, özellikle fonları hızlı bir şekilde aktarabilecek olan Coinbase Pro ve Coinbase Prime müşterileri için gereklidir.

“İngiltere bankaları, kripto işletmeleriyle ilgili olarak muhafazakardı ve yerel bankacılığa erişim sağlayan ilk şirketlerden biri olmaktan gurur duyuyoruz” diyor Coinbase UK CEO’su Zeeshan Feroz.

Coinbase’in İngiliz sterlini için desteği (GBP), aynı zamanda, dünyanın en büyük beşinci ekonomisi olan Birleşik Krallık’ta daha yüksek hacimli kripto para birimi işlemleri anlamına da gelebilir.

Şirket, önümüzdeki haftalarda GBP-Bitcoin ve GBP-Ethereum gibi GBP ticaret çiftleri eklemeye başlayacağını açıkladı. Bu çiftler, tüccarların küresel döviz piyasalarında döviz hareketlerine bahis yaptıkları araçlar ve Coinbase, yeni tekliflerin profesyonel tüccarlarla popüler olmasını bekliyor.

Geçtiğimiz ay, Coinbase, müşterilerine sunduğu dijital varlıkların sayısını artırmaya hazırlandığını da öne sürdü. Düzenleyici belirsizlik nedeniyle, şirket şimdiye kadar sadece Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic ve Litecoin ürünlerini sunmuştur.

Son bloğunda, Coinbase, Cardano, Basic Attention Token, 0x, Star Lumens ve Zcash’ın eklenmesini düşündüğünü söylüyor. Daha sıkı düzenleyici kısıtlamalar göz önüne alındığında, şirketin İngiltere ve Avrupa’da ilk olarak bu dijital paraları sunmaya başlaması muhtemel görünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap