Coinbase, Kripto Visa Kartına Bu Altcoinlerin Desteğini Duyurdu

Coinbase, Kripto Visa Kartına Bu Altcoinlerin Desteğini Duyurdu

Paylaş
Coinbase, Kripto Visa Kartına Bu Altcoinlerin Desteğini Duyurdu

Kriptokoin – Kripto para hizmetleri, yakın zamanda, pazarın daha geniş bir alanı için daha geniş bir benimseme oluşturmak amacıyla desteklenen varlıkları genişletmekte ve ayrıca bir varlık diğerine tercih edebilecek kullanıcıları içerecek şekilde müşteri tabanını genişletmekte.

Coinbase’e göre, Visa banka kartına destek şimdi beş altcoini içerecek şekilde genişletildi. Böylelikle toplam 29 Avrupa ülkesinden gelen kullanıcılara izin verilecek.

Perşembe günü yayınlanan bir dizi tweet’te Coinbase ilk önce şu anda desteklenen beş yeni tokenın, kullanıcıların bu varlıkları harcamasını sağlayan Basic Attention Token (BAT), XRP, Augur (REP), Stellar (XLM) ve 0x (ZRX) olduğunu açıkladı. Kendi cüzdanlarından Karttaki desteklenen varlıkların toplamı  öncekiler Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) de sayıldığında dokuza çıkmış durumda.

Kısa süre sonra, Coinbase, kartın desteklediği önceki 19 ülkeye de 10 yeni ülke daha eklendiğini açıklayan bir tweet yayınlamıştı. Yeni yerler arasında Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Macaristan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya ve İsveç bulunmakta.

Nisan ayında, Coinbase, Visa’nın desteklediği Coinbase Card’ın müşterilere kriptolarını harcayarak kolay ve hızlı ödeme yapma imkanı tanıdığını duyurdu.

Kart ayrıca çevrimiçi işlemleri destekliyor ve normal ATM’lerden nakit para çekmek için de kolayca kullanılabiliyor. Bununla birlikte, nakit işlemleri için Coinbase, işlem sırasında kullanılan tercih edilen kriptoyu fiat para birimine dönüştürecek ve bir ücret talep edecek.

Kolaylık sağlamak için, Coinbase ayrıca kullanıcıların varlıkların kolay yönetilmesini ve hesaplarını finanse etmenin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlamak üzere kartla birlikte Coinbase Kart uygulamasını başlattı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap