Coinbase, Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor!

Coinbase, Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase, Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in yatırım kolu, hangi altcoin piyasasına ve teknolojilere yatırım yaptığını paylaştı. Görünene göre şirketler kripto paraların geleceğine güveniyor. 250’den fazla şirkete yatırım borsa en büyük payı merkezsiz finansa ayırıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Coinbase Ventures, 2021’de yatırım faaliyetini arttırdı

Coinbase’in yatırım kolu, 2021’de yatırım faaliyetlerini artırdı ve geçen yıl kripto projelerine her zamankinden daha fazla sermaye akıttı. Şirketin yeni blog gönderisine göre, geçen yıl yaklaşık 150 anlaşma tamamlandı ve her 2,5 günde bir yeni bir anlaşma yapıldı. Girişim fonunun şu anda 250’den fazla şirkete yatırımı var ve özellikle iki kripto sektörüne odaklanıyor: merkezi olmayan finans (DeFi) ve merkezi finans (CeFi). Her kategori, Coinbase Ventures’ın toplam portföyünün %23’ünü temsil ediyor.

BTC Piyasası: Coinbase, Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor! 1

DeFi açısından, girişim fonu birden fazla Blockchain için yükseliş bekliyor:

Multi chain geleceğe inanıyoruz ve Ethereum’un DeFi ekosisteminde en aktif durumda kalmamıza rağmen, Solana (Orca, Solend), Cosmos (Umee), Algorand (Folks), Polkadot (Acala, Moonbeam), NEAR’a da yatırım yaptık.

Coinbase Ventures, DeFi’yi daha güvenli hale getirmeyi amaçlayan projeleri de destekliyor:

DeFi 2021’de büyük adımlar atarken, bu yeni ortaya çıkan finansal protokollerin istismarları ekosistemi engelledi ve 10 milyar doları aştı. Daha iyi kullanıcı koruması her şeyden önemlidir, bu nedenle Coinbase Ventures, Neptune Mutual, Risk Harbor, Cozy Finance ve Nayms dahil olmak üzere DeFi sigorta finansal protokollerini destekledi.

BTC Piyasası: Coinbase, Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor! 2

Bu altcoin sektörlerine odaklanılıyor

Yelpazenin CeFi ucunda, girişim fonu, bireysel emeklilik hesapları (IRA’lar), borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) ve trust’ların yanı sıra yerel finansal hizmet sağlayıcıları gibi kripto için geleneksel araçlara yatırım yaptı. Blog gönderisinde şu ifadelere yer verildi:

Kripto’nun doğası gereği küresel olduğuna ve farklı düzenleyici, bankacılık ve altyapı rejimlerinde rampa görevi gören yerelleştirilmiş platformlara ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle 2021’de LatAm, Pan-Afrika, MENA, Güney Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’dan her yerde kripto finansal hizmet sağlayıcılarında aktif yatırımcılardık.

  • Coinbase Ventures’a göre, 2021’de kripto ve Web3 projelerine toplam 30 milyar dolardan fazla girişim fonu yatırımı yapıldı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap