Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı!

Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı!

Coinbase’in yatırım kolu olan Coinbase Ventures, 2023’e özel 6 milyar dolarlık yatırım fonunun detaylarını paylaştı. Şirket, 2023 boyunca erken basamak kripto para projelere yatırım yapacağını taahhüt ediyor.

Coinbase Ventures, erken etap projeler için 6 milyar dolar taahhüt etti

Ünlü teşebbüs sermayesi Coinbase Ventures, şiddetli düzenleyici ve operasyonel ortama karşın, 2023 boyunca erken etap projelere yatırım yapma taahhüdünü gösterdi. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Coinbase, 6 Haziran’da SEC davasıyla karşılaştı. Kelam konusu dava, Binance davasından yalnızca bir gün sonra geldi.

Coinbase Ventures’ın ünü, 2018’deki yatırımlarına dayanıyor. Kelam konusu 6 milyar dolarlık fon, 2023’te de erken evre projelere akmaya devam edecek. Twitter’dan @Flowslikeosmo, bu havuzdan hisse alan birkaç altcoin sıralıyor.

https://twitter.com/Flowslikeosmo/status/1677694049795600385

İşte Coinbase Ventures’in yatırım yaptığı erken evre kripto para projeleri

Maverick Protocol (MAV)

Maverick Protokolünün Dinamik Dağıtım Otomatik Piyasa Yapıcısı (AMM) değerli bir ilgi gördü. Bu protokol, klâsik Konsantre Likidite AMM’lerine kıyasla likiditenin daha verimli kullanılmasını sağlar. Mevcut toplam kilitli paha (TVL) 56,1 milyon dolar ile Maverick Protocol, daha fazla büyüme için büyük umut vaat ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! 1

Connext Network

Connext Network, sharding problemini ele almayı maksatlar. Kripto para projesi, Web3 orta irtibat araçları oluşturarak daha ölçeklenebilir bir Web3 ekosistemi oluşturmayı hedefliyor. 7,5 milyon dolar toplayan projenin önde gelen eseri Chain Abstraction’dir. Bu eser, kullanıcılara rastgele bir ağdan likidite yatırma, NFT satın alma, ETH yatırma, fiyat ödeme ve token dağıtım aktifliklerine katılma yetkisi veriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! 2

Demox Labs

Leo Wallet’ın gerisindeki takım olan Demox Labs, önde gelen risk sermayedarlarından 4,5 milyon dolar topladı. Zk teknolojisi kullanılarak oluşturulan Leo Wallet, büsbütün gözetimsiz kalarak kullanıcı kapalılığını sağlar. Leo Wallet’ın büyümesi, zımnilik odaklı teşebbüsler ve zk teknolojisinin erken etap kullanım durumları için değerli bir anı temsil ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! 3

Hourglass

Hourglass, Vakte Bağlı Token’ler (TBT’ler) için altyapı oluşturmaya odaklanır. Bu proje, kullanıcıların TBT’leri alıp stake edebilecekleri bir ekosistem geliştirdi. Hourglass, daha uzun vadeli likiditeyi teşvik ederek protokollerin kullanıcılara esneklik ve ek mükafatlar sağlamasını sağlar. Frax Finance ve Convex Finance üzere projeler için fonksiyonellik esasen başlatılmıştır. Şu anda bu projeleri daha da genişletilme planları var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! 4

Dolomit

Dolomit, SEC ve bir borç verme platformunun güçlü yanlarını birleştiren öncü bir DeFi protokolüdür. Burada kullanıcılar, kredilere, marj ticaretine, spot ticarete erişebilirler. 2,5 milyon dolar toplayan Dolomit, DeFi alanındaki Pendle Finance, PlutusDAO ve CamelotDEX üzere kilit oyuncularla entegre oluyor. Ayrıyeten, kendisini piyasada şiddetli bir oyuncu olarak konumlandırıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! 5

EigenLayer

EigenLayer, tekrar paylaşım kavramını tanıtan bir Ethereum uygulamasıdır. Bu ortada, Mart ayında 50 milyon dolarlık fon topladı. Şu anda Ethereum’un ölçeklenebilirliğine katkıda bulunmak için yeni teknolojiler geliştiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! 6

Violet Identity

Violet Identity, kendi kendini denetleme ve merkeziyetsizliğin avantajlarını birleştiren bir DeFi projesidir. Arkasındaki grup, Web3’e dahil olmak isteyen projeler için standartlar oluşturuyor. Böylelikle, klâsik finans ile merkezi olmayan dünya ortasındaki boşluğu kapatmayı hedefliyor. 15 milyon dolar toplayan Violet Identity, şu anda Violet Identity protokolünü kullanarak tam uyumluluk göz önünde bulundurularak oluşturulmuş birinci DEX’i geliştiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! 7

Azra Games

Son olarak, Legions Legends isimli yaklaşan kripto oyununun yaratıcıları Azra Games, oyunun lansmanına hazırlanmak için Şubat ayında 10 milyon dolar topladı. Popüler League of Legends’a dayanan NFT temalı bir oyun olan Legions Legends, oyun sanayisinin muazzam potansiyelinden yararlanıyor. Ek olarak, Blockchain teknolojisi ile oyun ortasındaki büyüyen kesişimi gözler önüne seriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bu 8 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! 8

Bu ortada, yatırım için gem projelere odaklanan yalnızca Coinbase Ventures değildir. Binance’in yatırım kolu Binance Labs’te misal bir sistem izliyor. Btcpiyasasi.com olarak Binance Labs’in bilhassa 2023’te yaptığı yatırımlara bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap