Coinbase, Brezilya’nın En Büyük Kripto Borsasının Sahibini Satın Almaya Yakın Olabilir

Coinbase, Brezilya’nın En Büyük Kripto Borsasının Sahibini Satın Almaya Yakın Olabilir

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase, Brezilya’nın En Büyük Kripto Borsasının Sahibini Satın Almaya Yakın Olabilir

Coinbase Global’ın Brezilya’nın en büyük kripto borsası Mercado Bitcoin’in sahibi 2TM’yi satın almak için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Estadão gazetesinin haberine göre ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, 2TM’yi satın almaya hazırlanıyor. Haberde yer alan bilgilere göre iki şirket arasında geçen yıldan bu yana görüşmeler gerçekleşiyor ve Nisan ayında bir anlaşmanın gelme ihtimali bulunuyor.

2TM, geçtiğimiz Haziran ayında 200 milyon dolar; Kasım ayında ise 50 milyon dolar toplayarak 2.1 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Mercaco Bitcoin ise 2021’de 3.2 milyon müşteri elde etti ve yine aynı yıl ticaret hacmi 7.1 milyar doları aştı.

Binance ve Coinbase gibi önde gelen kripto varlık alım satım platformları, artan benimsenme nedeniyle gözlerini Brezilya’ya çevirmişti. 

2TM CEO’su Roberto Dagnoni, CoinDesk’e bir demeç verdi ve şirketin Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika’daki satın almalarla Latin Amerika’da büyümeyi planladığını söyledi. Benzer şekilde Binance CEO’su Changpeng Zhao 16 Mart’ta Sao Paulo’yu ziyareti sırasında Brezilya’da banka ve ödeme işlemcileri satın almayı planladığını söylemişti.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap