Coinbase Borsası Şikago Ofisini Kapattı

Coinbase Borsası Şikago Ofisini Kapattı

Paylaş
Coinbase Borsası Şikago Ofisini Kapattı

Dünyanın ve Amerika’nın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase platformu, Şikago’da bulunan ofisini kapattığını duyurdu. Fortune tarafından hazırlanan 23 Nisan haberinde, ünlü borsanın Şikago’da bulunan ofisini kapattığını duyurdu. Ayrıca Coinbase’nin üzerinde çalıştığı eşleştirme motoru projesi de şimdilik rafa kaldırıldı. Alınan bu kapatma kararıyla masrafların giderilmesi amaçlandı. Şikago’da ofisin kapatılmasından sonra oradaki tüm iş yükü San Francisco şubesine aktarıldı. Coinbase platformunda yaşanan bu süreçten sonra ünlü borsanın yatırımcıları da panikledi. Kapanan şubeden sonra borsanın da kapatılacağını düşünen yatırımcılar ne yapacaklarını şaşırdı.

Şikago’da kapanan Coinbase borsasının şubesi pek çok kişi içinde istihdam alanıydı. Bu kapatma kararından sonra şubede çalışan 30 kişi de işlerinden çıkartılmak zorunda kaldı. Kalan personeller ise farklı şubelere gönderildi. Chicago’da faaliyet gösteren Inno adlı yerel basına göre, ünlü kripto para borsası geçen sene mayıs ayında açıldığını duyurmuştu. Coinbase borsası yetkilileri o dönemde 100’den fazla kişiye istihdam sağlayacaklarını belirtmiş. Üstelik işe alınacak kişilerin büyük bir çoğunluğu da mühendis olacaktı.

Coinbase’nin Şikago’da bulunan ofisini Paul Bauerschmidt yönetiyordu. Paul daha önceden de CME Group ve Eris Exchange’de yönetici olarak çalışıyordu. Coinbase’nin Şikago ofisinin yöneticisi Derek Groothius ile Paul Bauerschmidt, Coinbase platformundan ayrılacaklarını belirtti. Fortune’da yer alan habere göre, ünlü borsanın bu ofisi kapatmasından sonra farklı ofislere ise iş alımı için ilanlar yayınladığını duyurdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap