Coinbase borsası Cardano (ADA) staking hizmetini başlattı

Coinbase borsası Cardano (ADA) staking hizmetini başlattı

Paylaş
Uzman Coin: Coinbase borsası Cardano (ADA) staking hizmetini başlattı

ABD merkezli Coinbase borsası stake hizmetine Cardano’yu da ekledi. Borsadan yapılan açıklamada, Cardano’nun en popüler kripto paralardan biri olduğu ve “Ethereum’un yeni nesil evrilmiş bir versiyonu” olduğu belirtildi.

APY %3.75…

Coinbase’den yapılan resmi duyuruda Cardano’da yıllık getirinin yaklaşık %3.75 olması beklendiği, kullanıcıların 20 ilâ 25 gün süren ilk stake periyodunun ardından ilk ödüllerini alacakları ancak bundan sonraki dönemde ödüllerin her 5 ilâ 7 günde dağıtılacağı yazıldı. Öte yandan ADA’ların her zaman hesapta durmaya devam edeceği ve kullanıcıların istedikleri zaman stake periyodunu sonlandırma hakkının da olduğu bilgisi verildi.

Cardano’nun ödülleri stake katılımcılarının sayısına göre dağıttığı belirtilirken, Coinbase’de ise rakamın sadece komisyon düşülerek aynı şekilde dağıtılacağı aktarıldı.

LEND ürünü SEC duvarına çarpmıştı

Cardano dışında Tezos, Ethereum 2.0 ve Cosmos için de stake hizmeti sunan Coinbase borsası, bir süre önce LEND adında bir kredi verme ürünü de başlatmak istemiş ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bu hizmete karşı çıkmıştı. Şirket CEO’su Brian Armstrong da, SEC’ye sert şekilde tepki gösteren bir mektup yazmış ve tweet’lerle de durumu kamuoyuna bildirmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap