CME’nin Bitcoin Vadeli Hacmi Rekor Kırdı

CME’nin Bitcoin Vadeli Hacmi Rekor Kırdı

Paylaş
CME’nin Bitcoin Vadeli Hacmi Rekor Kırdı

Bitcoin (BTC) 2 Nisan tarihinde ciddi bir yükseliş elde eti ve fiyat dakikalar içerisinde %10 gibi önemli bir yükseliş yakalayarak 7.200 doların üzerine çıktı. Birçok kişi bu yükselişin sebebinin tek bir balina olduğunu düşünürken, CME Group‘un Bitcoin vadelilerinin işlem hacminde de oldukça önemli bir artış olduğu görüldü.

CME sadece Perşembe gününün işlem saatleri içerisinde 347 milyon dolarlık Bitcoin vadeli hacmine ulaştı. Bu hacim aslında 16 Mart tarihinden beri görülen en yüksek seviye olarak da kayıtlara geçti. 16 Mart tarihinde CME’nin elde ettiği Bitcoin vadeli işlem hacmi ise 414 milyon dolar olarak açıklandı.

Kurumsal Yatırımcı Yeniden Bitcoin’e Dönüyor

CME’nin Perşembe günkü Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi hacmi boğa sezonundaki günlük hacme göre düşük gözükse de bu aslında ondan bir önceki güne kıyasla %294 artış yaşandığı anlamına geliyor. BTC, CME üzerinde 1 Nisan tarihinde de piyasadaki görünüm hemen hemen olumluyken 88 milyon dolarlık hacme zar zor ulaşmıştı.

Fiziksel teminatlı Bitcoin vadelileri sunan Bakkt da iki hafta sonrasında en yüksek hacme ulaşsa da bu hacmin 11 milyon dolar olması hayal kırıklığı yaratıyor. Yine de CME’nin hacminde görülen bu ani artış kurumsal yatırımcının güven kaybının yavaş yavaş ortadan kaybolmaya başladığı anlamına geliyor. Kurumsal yatırımcının ekonomik belirsiz anında Bitcoin’e yeniden yatırım yapması fiyat için rekor kırılması ihtimalini de arttırıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap