CME Group’tan Bitcoin vadelileri için dikkat çeken atılım

CME Group’tan Bitcoin vadelileri için dikkat çeken atılım

Paylaş
CME Group’tan Bitcoin vadelileri için dikkat çeken atılım

Chicago Ticaret Borsası (CME) Grubu, Bitcoin vadeli işlemlerinde opsiyonlar başlatacaklarını açıkladı.

Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Kripto paralara artan ilgi ve Bitcoin riskini yönetmek için faaliyet gösteren araçlara yönelik müşteri talebine yanıt olarak, CME Group 13 Ocak 2020’de Bitcoin vadeli işlemlerinde (BTC) seçenekler sunacak.

Yaklaşmakta olan ürünün hala yasal onay beklemekte olduğunun altını çizen CME Group, Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin en az beş bloktan oluşan ve ABD doları cinsinden teklif edilen 5 BTC’yi temsil edeceğini belirtti.

CME: “Düzenlenmiş bir borsa ortamında, güvenle BTC saklayabileceksiniz.”

Eylül ayında, CME Group, BTC vadeli işlemlerinde ilk çeyrekte 2020 yılına kadar seçenekler sunmayı planladığını açıklamıştı. O sırada, CME’nin küresel hisse senedi endeksi müdürü Tim McCourt, yeni ürünlerle kurumlara ve profesyonel yatırımcılara yardım etmeyi amaçladıklarını söylemişti. McCourt’a göre yeni ürünler, düzenlenmiş bir borsa ekosisteminde yatırımcıların BTC ürünlerini korumasını sağlayacak.

Ekim ayında şirket, önümüzdeki BTC opsiyon ürünlerine Asya’da yüksek talep görmeyi beklediğini belirtmişti. McCourt, opsiyonların Bitcoin madencilerinin üretim maliyetlerini de daha doğru bir şekilde korumalarını mümkün kılabileceğini ifade etti.

Aynı zamanda, McCourt ayrıca CME Group’un fiziksel olarak yerleşik Bitcoin sözleşmeleri başlatmak için mevcut bir planı olmadığını belirtti.

cointelegraph

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap