CME Group Covid-19 Yüzünden Ofisini Kapatıyor

CME Group Covid-19 Yüzünden Ofisini Kapatıyor

Paylaş
CME Group Covid-19 Yüzünden Ofisini Kapatıyor

Finans dünyasının dev isimlerinden CME Group, Covid-19 salgını nedeniyle önemli bir karar almak zorunda kaldı. CNBC’nin haberine göre CME Group, bünyesindeki ticaret masasını bir süreliğini kapatacak.

Virüse Karşı Önlem

Vadeli işlem ve opsiyon ticaretinin yapılabildiği CME Group şu anda dünyanın en büyük türev işlemler borsası olarak gösteriliyor. Biz elbette CME Group’u daha çok vadeli Bitcoin sözleşmeleriyle tanıyoruz.

CME Group birkaç saat önce bir duyuru yayınladı ve Şikago’daki işlem ofisinin kapatılacağını açıkladı. CME Group henüz bu ofiste herhangi bir Covid-19 vakasına rastlamadı ancak ofisi önlem amacıyla kapatma kararı aldı. 13 Mart’tan itibaren kapanacak olan ofisin ne zaman açılacağı bilinmiyor.

Şu anki bilgiler ışığında konuşacak olursak CME Global’daki işlemlerin normal seyrinde devam edeceğini söyleyebiliriz. Görünüşe göre şirket yalnızca Şikago’daki işlem ofisini kapatma kararı aldı. Şirketin 20 S. Wacker Drive adresindeki merkez ofisinin kapanması şu an için söz konusu değil.

CME Group tarafından yayınlanan basın duyurusunda Bitcoin işlemlerine ilişkin herhangi bir bilgi verilmiyor. Şu an için platformdaki vadeli Bitcoin sözleşmelerinin de sorunsuz bir şekilde işleyeceğini söyleyebiliriz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap