CME Beklenen Bitcoin Ürünü İçin Tarih Verdi!

CME Beklenen Bitcoin Ürünü İçin Tarih Verdi!

Paylaş
CME Beklenen Bitcoin Ürünü İçin Tarih Verdi!

Türev ürünleri platformu CME Group, uzun süredir beklenen yeni Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi ürünü için tarih verdi ve 2020 yılının ilk ayını işaret etti.

Salı günü kendi internet sitesinde yayınlanan bir gönderi ile haberi paylaşan Şikago merkezli borsa, ABD’li finansal regülatörlerden onay aldıkları müddetçe 13 Ocak 2020 tarihinde ürünün piyasaya resmen sürüleceğini açıkladı.

Bitcoin Sözleşmesi Endeksli Bitcoin Opsiyon İşlemi!

CME Ekim ayında söz konusu ürün hakkında detayları paylaşmış ve her bir sözleşmenin 5 Bitcoin’den oluşan bir adet Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi tabanlı olacağını belirtmişti. Yeni Bitcoin opsiyon sözleşmesinin en önemli yanı ise, bunun ABD içerisinde Paar günleri ve Cuma günleri arasında alınıp satılabilecek olması şeklinde açıklanmakta.

CME’nin önde gelen yöneticilerinden Tim McCourt bugün yaptığı bir açıklamada şunları ifade etti:

”Bundan yaklaşık iki yıl önce Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ürünlerinin ilk piyasaya çıkmasından bu yana kullanıcılar opsiyon ürünlerine ciddi bir ilgi gösterdi ve hala da göstermeye devam ediyor. Kullanıcıların bunlara bu kadar yoğun ilgi göstermesinin sebebi ise, Bitcoin opsiyon ürünlerinin kripto para sektöründe bir bakıma garanti ve risk eşitlemesi sağlaması olarak bilinmekte. Bitcoin opsiyon ürünlerinin müşterilerimize risklerini idare edebilmeleri için mükemmel bir esneklik sağlayacağını düşünüyoruz.”

CME yetkilileri bundan kısa süre önce de Bitcoin vadelilerinin ciddi kurumsal ilgi çekmeye başladığını vurgulamış ve olumlu sinyaller vermişti.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap