Cisco, 5G ve Blockchain entegrasyonu üzerine patent aldı

Cisco, 5G ve Blockchain entegrasyonu üzerine patent aldı

Paylaş
Cisco, 5G ve Blockchain entegrasyonu üzerine patent aldı

Ağ teknolojileri devi Cisco, 5G telekomünikasyon ağlarındaki verileri güvence altına almak için Blockchain’den yararlanmak üzerine bir patent aldı.

San Jose, Kaliforniya merkezli şirket, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden (USPTO) yapılan 26 Kasım tarihli açıklamaya göre, Haziran 2018’de kablosuz ağlara doğal olarak entegre edilebilecek bir Blockchain platformu için patent başvurusunda bulundu.

Ağdaki cihazlar arasındaki veri transferlerinin bir kısmı Blockchain ile yapılacak

Patenti alınan Blockchain platformu, telefon veya dizüstü bilgisayar gibi bir donanım kullanıcısı ile sanal bir ağ arasındaki veri oturumlarını yönetmeyi amaçlıyor. Başka bir deyişle, yeni teknoloji bir ağ ile bağlı bir cihaz arasındaki veri değişiminin bir kısmını Blockchain arabirimi üzerinden yönetebilecek.

Şirket, bir Blockchain platformunun ağ dilimlerini desteklemek için nasıl kullanılabileceğini, birden fazla bağımsız sanallaştırılmış ağın aynı fiziksel altyapı içinde daha verimli çalışmasını sağlayan bir mimariye atıfta bulunacağını açıkladı.

Bu hizmet odaklı mimari, bir arada bulunan ağ dilimlerindeki diğer fonksiyonlara ve servislere müdahale etmeden, ilgili ağ dilimlerindeki yazılım programları aracılığıyla bireysel ağ işlevlerini ve/veya uygulama servislerini uygulayabilen izole edilmiş bir programlanabilir kaynak kümesi kullanan ağ dilimlerini desteklemektedir.

Cisco başka Blockchain geliştirmeleriyle de ilgileniyor

Cisco, Blockchain teknolojileri ve Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) entegrasyonunu araştıran bilgi teknolojisi şirketleri arasında yer alıyor. Bosch, BNY Mellon, Chronicled ve Filament gibi şirketler, ürünlerini ve hizmetlerini oluşturmak veya yükseltmek için daha önce Hyperledger, Ethereum ve Quorum’u kullandılar.

Cisco ayrıca, Mart 2018 tarihli bir belgeye göre, bir ağdaki grup sohbetleri için daha güvenli bir ortam yaratacak başka bir Blockchain teknolojisi geliştirmeye çalışıyor.

coindesk

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap