Circle, Kripto Hizmetlerini Genişletmek İçin Bankacılık Lisansı İstiyor!

Circle, Kripto Hizmetlerini Genişletmek İçin Bankacılık Lisansı İstiyor!

Paylaş
Circle, Kripto Hizmetlerini Genişletmek İçin Bankacılık Lisansı İstiyor!

Peer-to-Peer ödeme platformu Circle İnternet Financial Ltd., ABD Ulusal Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ile federal bankacılık lisansı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile aracılık ve ticaret merkezi olarak kayıt işlemlerini yürütmektedir.

Goldman Sachs’ın yatırımıyla kısmen finanse edilen Circle’ın COO’su Robert Banch, bir bankacılık lisansı almanın platformun çalışması için gereken bürokrasiyi azaltacığını söyledi. Banch’e göre mevcut sistemde tek bir görüşme yapabilirsiniz ama 50 görüşme yapmak neredeyse imkansız.

Bloomber’in haberine göre, Circle’ın büyük olasılıkla SEC tarafından kayıt altına alınmasının, platformun menkul kıymet olarak kabul edilen coinleri satmasına izin vereceğini belirterek, büyük olasılıkla SEC düzenlemesine odaklanacağını bildirdi. 

Circle Ltd.’nin CEO’su Jeremy Allaire, Circle’ın zaten şubat ayı sonunda 400 milyon dolar karşılığında satın aldığı dijital para platformu Poloniex’ten SEC rehberliği ile doğrulanmayan coinleri kaldırdığını ve SEC ile ilerlemeleri durumunda daha fazlasını da kaldırabileceklerini söyledi.

Circle ayrıca bir bankacılık lisansı alma konusunda OCC ile ön görüşmelerde bulunduğunu bildirdi. Allaire, Circle’ın Federal Reserve ve kendi ağlarına doğrudan bağlı bankalar ile birlikte oluşturacaklarıfon sayesinde sistemin verimliliğini arttırabileceklerini ve maliyetleri düşürebileceklerini söyledi.

Crypto Wallet ve Coinbase Borsası da bu yılın başlarında federal bankacılık lisansı alma konusunda OCC’ye başvuru yaptıklarını bildirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap