Circle CEO’su, USDC Düşüşünü ABD’ye Bağladı

Circle CEO’su, USDC Düşüşünü ABD’ye Bağladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Circle CEO’su, USDC Düşüşünü ABD’ye Bağladı

Circle CEO’su Jeremy Allaire, USDC’nin piyasa kıymetindeki düşüşü ABD’deki düzenleyici baskılara ve bankacılık krizine bağladı.

ABD’deki ekonomik durumlar ve düzenleyici baskılar kripto kesimini tesiri altına almış durumda. Bilhassa SEC ve CFTC’nin atakları, birçok kripto kuruluşunu yeni planlar oluşturmaya itiyor. Coinbase, düzenleyici netliklerden ötürü ABD’den ayrılmayı düşünüyor.

USDC ihraççısı şirket Circle’ın ardındaki isim olan Jeremy Allaire de sıkıntıların farkında. Allaire, USDC’nin paha kaybetmesini ABD düzenleyicilerine ve bankacılık krizine bağladı.

Circle CEO’su, USDC ve ABD Düzenleyicileri Hakkında Konuştu

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Bloomberg ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda, USDC ve ABD’deki etmenler hakkında konuştu.

Allaire, USDC’nin bedel kaybetmesini ABD’li düzenleyicilerin ağır baskısına bağladı. Ayrıyeten Allaire, yatırımcıların ABD’deki bankacılık krizinin ve düzenleyici düzensizliğin akabinde stablecoin’den ayrıldığını söyledi.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Allaire, ABD’deki bankacılık krizi ve ABD’deki düzenleyicilerin baskısı hakkında kaygı duyduğunu belirtti.

Daha evvel USDC, ABD’deki bankacılık krizinin akabinde depeg olmuş ve 1 doların altına inmişti. USDC’nin piyasa pahası, mart ayından bu yana yaklaşık 13 milyar dolar düştü. Lakin başka taraftan USDT, daima para girişiyle birlikte 80 milyar dolarlık piyasa pahasına ulaştı.

Ayrıca Allaire, Avrupa Birliği, Hong Kong, Singapur ve Orta Doğu’nun kripto konusunda ABD’den daha ileride olduğunu savundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap