CipherTrace CEO’su: Japonya’daki Çoğu Banka XRP Kullanmaya Başlıyor

CipherTrace CEO’su: Japonya’daki Çoğu Banka XRP Kullanmaya Başlıyor

Paylaş
CipherTrace CEO’su: Japonya’daki Çoğu Banka XRP Kullanmaya Başlıyor

Blockchain şirketlerinden CipherTrace’in CEO’su David Jevans, Ripple’ın Japonya’daki faaliyetleriyle ilgili yeni açıklamalar yaptı.

David Jevans, Japonya’daki pek çok bankanın XRP ile ilgilendiğini ve hatta XRP kullanmaya başlayacağını söylüyor.

XRP Kullanımı

David Jevans kısa süre önce Rakuten’in her yıl düzenlediği teknoloji konferansına katıldı ve XRP ile ilgili bazı bilgiler paylaştı.

U.Today tarafından aktarılan bilgilere göre Jevans, Japonya genelindeki çoğu bankanın XRP kullanmaya başladığını söyledi:

Günümüzde Blockchain tabanlı bin 600’den fazla kripto para var. Çoğumuz Bitcoin’i, bazılarımız Ethereum’u duymuştur. Japonya’da ise neredeyse her banka XRP kullanmaya başlıyor.

Ripple bundan bir süre önce SBI Holdings ile işbirliği yapıp SBI Ripple Asia adlı bir girişimde bulunmuştu. SBI Ripple Asia’nın geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu MoneyTap adlı uygulama, insanların telefonlarındaki QR kodunu kullanarak kolaylıkla ödeme yapmalarını sağlıyor.

Ripple bu hamlesiyle birlikte Japonya pazarındaki konumunu ciddi anlamda kuvvetlendirmişti. David Jevans tarafından yapılan açıklamalara göre de Ripple, özellikle ülkedeki bankalarla oldukça iyi bir ilişkiye sahip.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap