Çin’in yerel kripto borsalarını durdurma haberi yankı buldu… BTC 7.000 doların altını gördü

Çin’in yerel kripto borsalarını durdurma haberi yankı buldu… BTC 7.000 doların altını gördü

Paylaş
Çin’in yerel kripto borsalarını durdurma haberi yankı buldu… BTC 7.000 doların altını gördü

Çin ’de yasadışı olarak çalışan kripto para borsaları, merkez bankasının ticaret yasağını sürdürmek için yeni adımlar atacağını açıkladıktan sonra yeni bir tehditle karşı karşıya.

21 Kasım tarihli bir açıklamada, Çin Merkez Bankası (PBoC), Bitcoin (BTC) gibi kripto para ticareti iddiasında bulunan girişimlere karşı harekete geçtiği konusunda uyardı.

PBoC: Borsalar “derhal durdurulacak”

Gelişmenin, Çin’in blok zincir teknolojisini kamuoyuna açıklamasını takiben alım satım faaliyetlerindeki artışa cevap olarak gerçekleştiği belirtildi.

Yasadışı ticaret taahhüdünü yerine getirme sözü veren PBoC, yetkisi altında keşfedilen bu tür faaliyetleri “durdurma” sözü verdi.

Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi, güncel pek çok söylenti meşru kripto para işletmelerinin Çin menşeli baskılar konusunda oldukça fazla. Perşembe günü, dikkatler, daha sonra reddedilen Binance ve Bithumb ofislerine yapılan polis baskınlarına yoğunlaşmıştı.

Bu mevcut olumsuz haberlerin gölgesinde kalan Bitcoin, bugün hemen hemen yüzde 10’dan fazla değer kaybederek hızlı bir şekilde 7.000 doların altına sarktı.

Çin cephesinden Blockchain Bitcoin değil vurgusu

Bu arada, Shenzhen şehri, yine PBoC tarafından yönetilen benzer kripto para alım satım işlemleriyle ilgili bir araştırma yaptı. Yine de, Binance CEO’su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere yorumcular, soruşturmanın odağından gerçekten kötü niyetli kişiler olduğunu ve bunun sonuçta faydalı olacağını savundu.

Ancak son açıklamada, PBoC resmi hükümetin blok zincir lehine ancak kripto paralara karşı oluşunun her zamankinden daha net bir şekilde olduğuna vurgu yaptı.

“Yatırımcılar blok zincir teknolojisini sanal para birimi ile karıştırmamaya dikkat etmeli” diyerek hükümet medya yayınları People’s Daily’de geçen ay sonlarında benzer uyarıları dile getirmişti.

cointelegraph

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap