Çin’in Üç Büyük Telekomünikasyon Şirketi Blockchain Araştırma Grubu Oluşturuyor

Çin’in Üç Büyük Telekomünikasyon Şirketi Blockchain Araştırma Grubu Oluşturuyor

Paylaş
Çin’in Üç Büyük Telekomünikasyon Şirketi Blockchain Araştırma Grubu Oluşturuyor

23 Temmuz’da yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Blockchain ve AI-powered dijital varlık yönetimine odaklanan küresel bir fintech firması olan Seven Stars Cloud Group, Inc. (SSC), Çin Girişim Sermayesi Araştırma Enstitüsü’yle (CVCRI) ortaklık kurdu. Ortaklık, SCC’nin varlık dijitalleştirme hizmetlerini genişletmesine yardımcı olacağı iddia ediliyor.

Blok zincirinde etkinleştirilmiş fraksiyonelleştirme, menkulleştirme ve tokenizasyon, ve bankalar aracılığıyla dağıtım ve ticaret hizmetleri ve Çin’de güvenlik aracı bayi ağları, dünya çapında satış ve ticaret genişletme yeteneği yeni ortaklık sayesinde SSC’nin tamamen uyumlu bir dijital varlık ekosistemi yaratmasını mümkün kılacak.

CVCRI’nin Çin makamları ve düzenleyicileriyle olan güçlü ilişkilerinin, Çin’deki, devlet tarafından belirlenmiş borsalarda işlem görebilecek bir dizi yeni sabit gelir varlık sınıfının kısmileştirilmesini ve menkul kıymetleştirilmesini kolaylaştıracağı bildiriliyor.

SSC ayrıca dünya çapında düzenlenmiş dijital varlık borsalarında işlem görebilen Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları (GYO) ve Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler (ABS) gibi halihazırda ihraç edilmiş varlık sınıflarını da belirleyecek.

SSC, anlaşmanın Çin’deki yatırım fonlarının potansiyel olarak “likit olmayan kısımlarının kilidini açabileceğini” iddia ediyor. Söz konusu rapor, Haziran 2018 itibariyle 1,88 trilyon dolarlık toplam Varlık Yönetimi Altında (AUM) 73.854 fona ulaştı.

Yeni bir yatırım ürünleri seti oluşturmak için bir Blockchain etkin güvenlik belirteci düzenleme ve Velocity Ledger (“VL”) adı verilen ikincil ticaret teknolojisi platformu kullanılacak.

SSC’nin duyurusu, Çin finansal sektörüne blok zincirini entegre etmek için hızlanan bir dizi inisiyatif gibi görünen değişimlerin en yenisidir.

Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in bu baharda blok zincirinin kamuoyunda onay almasına karşın, Çin’in BT Bakanlığı müdür yardımcısı geçtiğimiz günlerde ekonominin ve toplumun tüm alanlarında blok zincirinin endüstriyel ölçekte benimsenmesini savundu.

Çin bu ay, blok zincirleme ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisinin standartlaştırılmasında önemli bir uluslararası araştırma grubunun öncülüğünü yapacağını açıkladı.

Bugün, Nanjing şehri, kripto para ekonomisinin ve halka açık blockchain projelerinin geliştirilmesini desteklemek için 10 milyar yuan (1,48 milyar $) blok zincir yatırım fonu oluşturdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap