Çin’in İlk Blockchain Tabanlı ETF’si Yolda!

Çin’in İlk Blockchain Tabanlı ETF’si Yolda!

Paylaş
Çin’in İlk Blockchain Tabanlı ETF’si Yolda!

Shenzhen merkezli varlık yönetim firması Penghua Fonu, Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu’na Penghua Shenzhen Stocks adıyla Blockchain ETF başvurusunda bulundu; başvuru 24 Aralık’ta kabul edildi. Önerilen ETF, blockchain endüstrisinde işletmeleri olup Shenzhen’de listelenen kamu stoklarını takip etmeyi hedefliyor.

Kabul edilirse ülkenin ilkblockchain tabanlı ETF’si olacak

Eğer başvuru Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Fonu’ndan nihai onay alırsa, ülkedeki ilk blockchain tabanlı ETF ünvanına sahip olacak. Diğer tüm hisseler gibi kamu yatırımcılarına da açık olacak. Shenzhen Borsası da son zamanlarda blockchain teknolojisine dayanan 50 şirket için bir blockchain endeksi başlatmıştı.

Çin, blockchain’in benimsenmesiiçin sınırları zorluyor

Blockchain teknolojisinin tanınması ve benimsenmesi söz konusu olduğunda artık karşımıza Çin çıkıyor. Daha önce, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping bu teknolojiyi onayladığını belirtmişti. Çin, blockchain’e çok fazla yatırım yapıyor ve diğer ülkelerle karşılaştırıldığında büyük ihtimalle lider konumda. Fakat, Çin merkezi olmayan kripto para birimlerine karşı düşmanca davranmaya devam ediyor. Yakın bir zamanda hükümet, işletmelere kripto para faaliyetlerine bulaşmamaları konusunda bir uyarı yaptı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap