Çin’in Dijital Parası McDonald’s ve Starbucks’ta Kullanılabilir

Çin’in Dijital Parası McDonald’s ve Starbucks’ta Kullanılabilir

Paylaş
Çin’in Dijital Parası McDonald’s ve Starbucks’ta Kullanılabilir

Çin’in geliştirdiği dijital parayı Starbucks, McDonald’s ve Subway gibi restoran zincirlerinde görebiliriz.

The Block’un haberine göre Çin’in Xiongan bölgesinde yeni bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıda dijital yuan projesinin Starbucks ve McDonald’s gibi zincirlerde tanıtılması fikri masaya yatırılıyor.

Tam olarak kimlerin katıldığı bilinmese de toplantının Xiongan yerel yönetimine bağlı olan reform ve gelişim bürosu tarafından düzenlendiği söyleniyor. Ayrıca toplantıya en azından belli başlı dijital para kurumlarının katıldığı biliniyor.

Tanıtım Amaçlı

InterChain Pulse tarafından aktarılan bilgiye göre bu toplantının katılımcıları arasında Starbucks, McDonald’s ve Subway gibi zincirlerden yetkililer de bulunuyordu.

Çin Merkez Bankası’nın dijital yuan projesini Shenzhen, Suzhou, Xiongan ve Chengdu gibi şehirde denemeye başladığını biliyoruz. Fakat dijital yuanın bu şehirlerde tam olarak nasıl test edileceği bilinmiyordu.

Eğer Xiongan’da yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıkarsa dijital yuanın Starbucks ve McDonald’s gibi zincirlerde kullanılmaya başladığını görebiliriz. Bu dijital yuan projesinin hem kısa süre içerisinde yayılmasını hem de uluslararası bir tanınırlık kazanmasını sağlayacaktır.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap