Çin’den Yine Bitcoin Uyarısı Geldi!

Çin’den Yine Bitcoin Uyarısı Geldi!

Paylaş
Çin’den Yine Bitcoin Uyarısı Geldi!

Çin’in doğu bölgesinde yer alan Shandong eyaletinin Weihai isimli şehri, yatırımcıları bir kere daha uyardı ve ülkenin blockchain inovasyonuna destek çıkıyor olmasına rağmen, kripto para birimleri için böyle bir şeyin söz konusu olmadığını vurguladı.

Weihai Yerel Finansal Denetim ve Yönetim birimi tarafından Cuma günü yapılan açıklamada yasa dışı kripto para birimi alım satımı ve piyasaya sürümü nedeniyle yetkililerin hiç olmadığı kadar dikkatli olduğu belirtildi. 2017 yılından beri ICO piyasaya sürmenin ve kripto para birimi alım satımı yapmanın yasak olduğu Çin, bizzat başkan Xi Jinping öncülüğünde bir blockchain devrimi başlattı.

Blockchain’in böylesine tanıtılması doğal olarak kripto paralara yönelik bir tavır değişikliği olup olmadığı sorusunun da sorulmasına neden oldu ancak gerek Çin yönetimi gerekse de bu tip küçük şehir yönetimleri buna tamamıyla karşı olunduğunu ispatladı.

Çin dışarısındaki bazı şirketlerin Çinli yatırımcılara kripto para fırsatları sunduğunu belirten Weihai yetkilileri, bunun da yasak olduğunun altını çizdi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap