Çin’den kripto para madencilerine yeni operasyon

Çin’den kripto para madencilerine yeni operasyon

Paylaş
Uzman Coin: Çin’den kripto para madencilerine yeni operasyon

Bitcoin‘in fiyat düşüşünde büyük etkisi olan Çin’in kripto para madencilerine karşı olan operasyonu durmaksızın devam ediyor. Ülkenin Hebei eyaletinin yönetiminden yapılan resmi açıklamada “sanal para madencilerinin” büyük tehdit oluşturmaya devam ettiği ve yapılan araştırmaların ardından, Ekim ayından itibaren yasaklamaların ve kapatmaların yeniden başlayacağı belirtildi.

Hebei Bölgesi yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sanal para madenciliği, Çin’in karbon nötr politikasına ters düşen bir uygulamadır. Ülkenin mali düzenini bozmakta ve ne olduğu açık olmayan, finansal riskleri yüksek varlıklar barındırmaktadır. Bu durum, ekonomik ve sosyal kalkınmayı olumsuz etkilemektedir. Ulusal güvenlik için de bir tehdit oluşturmaktadır.

30 Eylül tarihinden önce ilgili kurumların, bilgi sistemleri şirketlerini denetlemesi ve doğrulaması gerekmektedir. Şirketlerin yasa dışı madencilik için bilgi işlem gücünü kullanmasının kesinlikle engellenmesi gerekmektedir. Her düzeydeki parti ve devlet kurumları burada öncü olmalıdır.

Bu operasyon her düzeydeki departmanların, bilgileri raporlamasını ve bulunan sorunları derhal bildirmesini zorunlu kılar. Bilgi işlem gücünü kullanarak yasa dışı madencilik yapanlar ve sorumlu kişiler ciddi şekilde cezalandırlacaktır.

Halkın da gördüğü sorunları derhal devlet yetkililerine bildirmesi, birlikte çalışmanın vereceği katkı açısından önemlidir.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap