Çin’den Gelen Haber Moralleri Bozdu: 39 Kripto Para Borsasına Soruşturma Geliyor

Çin’den Gelen Haber Moralleri Bozdu: 39 Kripto Para Borsasına Soruşturma Geliyor

Paylaş
Çin’den Gelen Haber Moralleri Bozdu: 39 Kripto Para Borsasına Soruşturma Geliyor

Kriptokoin – Haberlere göre, Çin’in bir şehrinde yasadışı olarak faaliyet gösteren kripto para borsaları, hükümetin onları kapatma çabasıyla karşı karşıya bulunuyor.

Yerel haber kuruluşu Sanyan Finance’e göre 22 Kasım’da, Shenzhen’deki yetkililer Çin’in kripto para birimi alım satım yasağını bozan toplam 39 borsa belirledi.

PBoC, Soruşturmalarda Bitcoin ve Ethereum’u öne çıkardı

Operasyona Çin’in merkez bankası, Çin Halk Bankası (PBoC), Belediye Kamu Güvenlik Bürosu Ekonomik Soruşturma Bürosu ve Belediye İletişim İdaresinin katıldığı bildirildi.

Sanyan’ın likidite üzerinde çökme isteğinin altını çizdiği için borsaların ne gibi sonuçlarla karşılaşacağı henüz bilinmiyor.

Alınan önlemlerin üç aşamalı bir yaklaşım içerdiği ifade ediliyor:

“İlk olarak, kripto para alım satım hizmetleri sağlama veya Çin’de kripto para alım satım yerleri açma; ikincisi, drenaj ve acente ticareti gibi hizmetler dahil olmak üzere, denizaşırı kripto para ticaret yerlerine hizmet kanalları sağlamak; Çeşitli isimlerle token satmak, yatırımcılar için para toplamak veya Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri ile işlem yapmak. ”

Daha önce döviz piyasası dışındaki varlıkları da hedef alan Shenzhen planlarının varlığına dikkat çekilmişti.

Binance Polis baskınları gerçekleşmedi, diyor

Daha önceden de bildirildiği üzere, Çin kripto para biriminde farklı bir duruş sergilemeye devam ediyor. Geçen ay blok zinciri teknolojisine olan desteğini halka açıkladıktan sonra, Çin medyası Bitcoin gibi olayları destekleme politikasını karıştırmamak için uyarılar yayınladı.

Kripto para birimi borsası Binance, polisin Şangay’daki ofisine baskın yaptığı söylentilerini reddetti. Kısa bir süre sonra, Bithumb da benzer şekilde Şangay şubesini kapatmayı planladığı fikrini benzer şekilde reddetti. Yapılan açıklamada da şu vurgu yapıldı:

“Bunu bazı medya haberlerinden duyduk. Ancak, bu noktada herhangi bir özel talimat almadık.”

Shenzhen hamlesine yaptığı açıklamada, Binance CEO’su Changpeng Zhang, bu hamleleri kötü oyuncuları ortadan kaldırmak için çaba olarak gördükleri için övgüde bulundu.

Primitive Crypto’nun kurucu ortağı Dovey Wan’a cevaben, “Bu aslında dolandırıcıların ve sahtekârların endüstrisini temizleyerek gerçekleşmesi çok iyi bir şey” açıklamasında bulundu.

Wan, kapatmanın hedeflerinin “büyük olasılıkla ponzi ve Shenzhen’in bunların merkezi olduğu bilindiğinden kripto sahtekarları” olduğunu iddia etmişti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap